facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Prieš patikint savo pinigus, gyvenimo būdą, ateitį naujam verslui, būtų išmintinga savęs paklausti: ar esu pakankamai turtingas, kad galėčiau leisti sau rizikuoti? Dauguma tų, kuriems nepavyko, beskubėdami praturtėti sumaišė verslą su azartiniais lošimais. Prisiminkite prieš dešimtmečius skambėjusią frazę: „Daryk tai, ką geriausiai sugebi”. Tai ne visada geras patarimas, kadangi galima užsitraukti bėdą.

Jeigu svarstote, ar surizikuoti, kartu turėdami logiškai pagrįstą ir finansiškai atsargų planą, surizikuokite. Nepaisant to, nerizikuokite viskuo, nebent jums 20 ar 30 metų. Jei jums tada nepasiseks, nenusiminkite – turėsite laiko atsigauti ir netgi vėl pabandyti iš naujo.
Yra pakankamai istorijų apie sėkmingus verslininkus, kuriems iš pradžių nepasisekdavo, bet kurie galų gale pakildavo tam, kad padėtų pagrindus kelyje į sėkmę ir turtą. Henris Fordas žinojo, kaip sugretinti riziką su pasiryžimu.
Kada jums apie keturiasdešimt, pradėti verslą šiek tiek sunkiau. Kai esate vidutinio amžiaus, galite turėti daug finansinių išlaidų reikalaujančių įsipareigojimų, kaip kad būsto išpirkimas, mokesčiai už vaikų mokslą ir taupymas pensijai. Tada sunkoka nuspręsti, kiek rizikos galėsite prisiimti. Gali būti sunku pasirinkti tarp buvimo darbdaviu ir buvimo samdomu darbuotoju. Jeigu nuspręsite pradėti savo verslą, atsargumas ir šeimos parama bus tas pagrindas, kurio reikės siekiant išsilaikyti versle.
Tačiau jeigu jums 50 ar daugiau, laikas tikrai bus ne jūsų pusėje, jei nepasiseks. Jums gali nepavykti susigrąžinti finansinę gerovę. Vidutinio ir vyresnio amžiaus turėtų būti itin apdairūs ir atsargūs. Senatvė kartu su neturtu nėra pats maloniausias gyvenimo būdas. Mėgstantiems rizikuoti gali pasitaikyti tokių progų, kurios iš jūsų pareikalauas pastatyti viską „ant kortos”. Jeigu taip atsitiktų, atlikite visapusišką analizę, atidžiai sekite, apie ką svajojate, ir nesupainiokite negatyvaus mąstymo su blogų sandėrių atsisakymu. Be to, klauskite ir klausykite sėkmingų verslininkų patarimų, kadangi dauguma iš jų akimirksniu gali numatyti rizikingą sandėrį ar sumanymą.

Parengė Laima SIMAITYTĖ

Į viršų