facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

geltoni.lt

Virtualūs įmonių katalogai – patogi ir greita įmonių paieška

Augant vartotojų poreikiams ir plečiantis paslaugų rinkai, kasdien susiduriame su milžiniška prekių bei paslaugų pasiūla. Ieškodami visus mūsų lūkesčius atitinkančios įmonės, tariamės su draugais, naudojamės populiariosiomis paieškos sistemomis, skaitome vartotojų atsiliepimus. Atradę mus dominančią bendrovę, ieškome jos rekvizitų, skambiname administracijai, teiraudamiesi įmonės darbo laiko. Šio tipo paieška reikalauja daug laiko ir kantrybės, be to, dažniausiai neturime galimybių įvertinti įmonės konkurentų.
Siekdamos palengvinti mūsų darbą, paieškų svetainės siūlo virtualius įmonių katalogus. Tai vienas patogiausių ir sparčiausių informacijos šaltinių, teikiančių išsamią informaciją apie Lietuvoje ir veikiančias ir naujas įmones, verslo ir paslaugų sferas. Internetinis įmonių katalogas geltoni.lt siekia maksimaliai palengvinti vartotojų paiešką, todėl bendrovės grupuojamos į specializuotas kategorijas, įvertinus konkrečios įmonės veiklos kryptį, pvz., finansines paslaugas teikiančios įmonės, reklamos įmonės, medicinos paslaugų įstaigos, viešojo maitinimo bendrovės ir t. t. Veiklos kryptys pateikiamos abėcėlės tvarka, tačiau yra galima ir raktažodžių paieška, t. y. į atitinkamą paieškos laukelį vartotojas gali įvesti jį dominančią sritį, pvz., žemės ūkis, miškininkystė ar grožio paslaugos, ir sistema pasiūlo užklausos interesus atitinkančias įmones. Beje, daugelis katalogų atskiras sritis grupuoja į su šia tema susijusias rubrikas, kas padeda tikslinti vartotojo paiešką, pvz., temoje „finansai“ vartotojas gali rinktis iš šių rubrikų: advokatai, antstoliai, auditas, bankai, draudimas, fondai, investicijos, kreditai, patentai, skolos, teisinės paslaugos, verslo konsultacijos ir t. t. Kaip ir veiklos kryptys, rubrikos paprastai pateikiamos abėcėlės tvarka, tačiau joms gali būti taikoma ir raktažodžių paieškos sistema.
Turėdamas sąrašą įmonių, vartotojas gali rinktis labiausiai jo lūkesčius atitinkančią įstaigą. Įmonių kataloge pateikiami visi bendrovių rekvizitai, todėl vartotojas gali ieškoti arčiausiai jo namų ar darbo vietos esančios įstaigos, pasidomėti darbo valandomis ir teikiamų paslaugų spektru. Jei klientą domina specifinė informacija (pvz., kiek kainuoja plaukų kirpimo paslauga), jis gali paskambinti nurodytu telefonu – administracijos kontaktai paprastai pateikiami pirmame paieškos sistemos puslapyje. Išsamus įmonių katalogas pateikia ne tik kontaktinę informaciją, bet ir bendrovės darbuotojų skaičių, įmonės įsiskolinimo rodiklius, bendrovės vadovo vardą ir pavardę. Internetinio katalogo tikslas padėti apsispręsti ir greitai išsirinkti aukščiausios kokybės paslaugas siūlančias įmones, todėl paprastai prie įmonių pateikiama atsiliepimų ar vertinimo skiltis, kurioje įmonės klientai išreiškia savo nuomonę apie bendrovės prekes, paslaugas ir aptarnavimo kokybę. Žinoma, vertindami komentarus, privalote išlikti budrūs – daugelis internetinių katalogų neatsako už komentarų turinį ir negali patvirtinti jų tikrumo, todėl dalis atsiliepimų gali būti melagingo pobūdžio, siekiant formuoti atitinkamą įmonės įvaizdį (bendrovės konkurentai įmonės paslaugas gali menkinti, o tos pačios įstaigos darbuotojai – girti).
Augant paslaugų ir prekių pasiūlai, kai kurie įmonių katalogai tampa specializuoti, t. y. vartotojams siūlomi atskiri medicinos įstaigų, finansinių paslaugų, verslo įmonių katalogai. Tokių katalogų privalumas – specializuotos informacijos sisteminimas ir niuansų išryškinimas. Nemažo klientų susidomėjimo sulaukia atskiro miesto ar apskrities įmonių katalogai, kuriose pateikiami konkrečios vietovės įmonių rekvizitai. Tačiau, specializuoti ir regioniniai įmonių katalogai neturi galimybių konkuruoti su didžiaisiais šios srities atstovais kaip geltoni.lt, lankytojams daug greičiau ir patogiau rasti visą reikiamą informaciją vienoje vietoje.
Vienas svarbiausių internetinių katalogų pranašumų – objektyvi ir patikima informacija. Nors daugelis Lietuvos įmonių turi savo internetines svetaines, kuriose pristatomos konkrečios paslaugos ir prekės, deja, neretai šis turinys primena reklamą, t. y. bendrovės veikla yra giriama ar net pervertinama. Internetiniai įmonių katalogai siekia pateikti tik objektyvią informaciją, atsietą nuo bet kokių reklaminių tikslų, t. y. svarbiausias šių svetainių tikslas – padėti klientams susidaryti objektyvią nuomonę apie pasirinktą įstaigą ir gauti išsamią kontaktinę bendrovės informaciją.

 

Į viršų