facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

applications-pro

Jei manote, kad programuotojo darbas nuobodus ir rutininis, klystate. Tereikia šiek tiek fantazijos ir nebijoti iššūkių. Visa kitas ateina su patirtimi. Svarbu pasinaudoti suteikiamomis galimybėmis.

Kompanija Apple suteikia programuotojams dar vieną iššūkį-galimybę. Programuotojai ir organizacijos kviečiami sukurti programėles... laikrodžiams. Turbūt žinojote, kad ne per seniausiai Apple pristatė ne tik naujausio modelio iPhone ir iPhone + telefonus (juos, beje, galima įsigyti internetu ir Lietuvoje), bet ir išmanųjį laikrodį Apple Watch. Laikrodžiu dar neprekiaujama, jis parduotuvėse turėtų atsirasti tik 2015 metais, tačiau jau dabar ši kompanija pradėjo rūpintis, kad tai iš tikrųjų būtų išmanusis laikrodis, o ne dar vienas gražus ir madingas žaisliukas su liečiamuoju ekranu ir mobiliuosiuose įrenginiuose pritaikoma operacine sistema.
Programuotojams buvo pristatytos specialios instrukcijos ir įrankiai (WatchKit), kurie leidžia kurti ir bandyti programėles net ir neturint realaus produkto.
Šia žinia labai apsidžiaugė kai kurios kitos didžiulės kompanijos. Štai sporto kanalas ESPN jau svarsto galimybę pateikti įvairius varžybų rezultatus ir statistinius duomenis tiesiai išmaniajame laikrodžio „ciferblate“. Trečias pagal dydį socialinis tinklas „Instagram“ taip pat trina rankomis, nes Apple Watch jiems atrodo itin puiki aplinka peržiūrėti savo kvadratines nuotraukas ir net dalintis jomis su draugais. Tiesa, foto kameros išmanusis laikrodis neturi, tad turinio kūrimas vis dar labai sudėtingas, nors ir įmanomas sprendimas. Aviakompanija „American Airlines“ taip pat moto perspektyvų šiame įrenginyje – pateikti tam tikrą oro uosto ir skrydžių informaciją tiesiog laikrodžio ekrane, priminti, kada reikia lipti į lėktuvą ir net sekti realiu laiku, virš kokios teritorijos yra skrendama.
Deja, Apple Watch tinka ne visoms programėlėms, nes yra įvairių techninių sunkumų. Vienas pagrindinių – nedidelis ir kvadratinis ekranas. Tai reiškia, kad nebus galima perdaryti standartinės raiškos programėlių ir pritaikyti jas laikrodžiui. Energijos suvartojimas – kitas labai svarbus klausimas, kuris vis dar kankina ne tik programuotojus, bet ir Apple inžinierius. Kas kiek laiko reikės krauti išmanųjį laikrodį? Kaip bus taupoma energija, siekiant vykdyti bent jau esmines funkcijas – rodyti laiką ir datą? Kol produktas dar neparduodamas, į šiuos klausimus atsakyti be galo sunku, todėl tai ir yra didelis iššūkis visiems – tiek kūrėjams, tiek programuotojams, kuriantiems programėles, tiek eiliniam vartotojui.
Bet kuriuo atveju Apple laikrodis laukia ir lietuviškų programėlių, kurias kurtų Lietuvos programuotojai entuziastai. Sveiki atvykę į ateitį!

 

Į viršų