facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2015-04-25 22

A. Stulpinas: „Praėjusieji ir šie metai, mūsų požiūriu – lūžio metai. Iš konkurencijos mes einame į sinergiją ir bendradarbiavimą. Džiaugiamės, kad mūsų gretos tapo dar gausesnės – nuo 2014 metų pradžios prie ŠPA prisijungė daugiau kaip 20 įmonių. Vadinasi, auga supratimas, kad turime būti kartu – tai XXI a. ekonomikos ginklas.“
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Diana JANUŠAITĖ
Šiaulių pramonininkų asociacija (ŠPA) surengė ataskaitinį susirinkimą ir konferenciją „Lietuvos ekonomikos aktualijos – nauji iššūkiai ir grėsmės“. Susitikime pristatyta veiklos ataskaita, kalbėta apie iššūkius ieškant naujų rinkų, galimybes plėtotis verslui Rytų Afrikoje. Aptarta konfliktinė padėtis tarp Ukrainos ir Rusijos. Svarstyta, kokie pavojai verslo laukia ateityje bei kaip jų išvengti.

Verslininkai pasidalijo įgyta patirtimi
„Kalbėti apie verslą verta ir reikia, juo labiau kad mes kartais per daug optimistiškai galvojame apie būsimą verslo sėkmę. Šiandien matau daug pavojų mūsų verslui. Naujos rinkos taip paprastai neatsiranda, reikia tam tikro ir gana nemažo laiko tarpo – nesu toks optimistas kaip mūsų valdžia. Tačiau kalbėti apie tai, dalytis patirtimi kur ieškoti naujų rinkų, be jokios abejonės, būtina“, – prieš susirinkimą kalbėjo Šiaulių apskrities televizijos direktorius Vytautas Juškus.
Kreipiantis į Vyriausybę pagalbos, skatinant verslo plėtrą Lietuvoje, neretai išgirstama, kad tam trūksta lėšų. Tad kyla klausimas, kas turi rūpintis verslu: patys verslininkai ar valstybė.
„Valstybė verslo neprivalo remti, ji verslą remia tik paimdama didesnius ar mažesnius mokesčius. Aišku, reikia, kad verslui valstybė netrukdytų. Vertinant situaciją pasaulio mastu, Vyriausybė turi padėti verslui atrasti naujų rinkų. O šiaip verslas turi galvoti pats apie save“, – svarstė V. Juškus.
Kito konferencijos dalyvio Rimanto Žyliaus nuomone, kalbėti apie tai, ką reiškia dirbti Rytų Afrikoje, svarbu. Su kitais pasidalijus įgyta patirtimi, aptarus esamus privalumus ir trūkumus, įmonėms lengviau augti ir ieškoti naujų rinkų.
„Tam, kad Lietuvos verslas galėtų augti, reikalinga valstybės parama. Valstybė turi atlikti namų darbus ir pirmiausia pagalvoti apie dvigubo apmokestinimo išvengimo bei investicijos apsaugos sutartis. Nes kol kas Lietuvos verslui dirbti Afrikoje sudarytos ganėtinai blogos sąlygos“, – patarė R. Žylius.

Aptarė praėjusių metų veiklos rezultatus
Ataskaitinio susirinkimo pradžioje Šiaulių pramonininkų asociacijos (ŠPA) prezidentas Alvydas Stulpinas aptarė praėjusiais metais įvykusius pagrindinius įvykius ir renginius. Savo 25 metų jubiliejų ŠPA pažymėjo neeiliniu pačiai asociacijai ir miestui renginiu, pirmuoju privačia iniciatyva pastatytu paminklu žymiam Šiaulių ir Lietuvos pramonininkui Chaimui Frenkeliui bei tarptautine konferencija, Ch. Frenkelio viloje.
„Atsigręžus atgal atrodo, kad mes padarėme neįmanoma, mums sakė, kad tai nepavyks, bet šis pavyzdys dar kartą įrodo, kad turint tikslą ir aistros, dirbant drauge ir geranoriškai, viskas yra įveikiama“, – sakė A. Stulpinas.
Kartu su Šiaulių pramonės ir amatų rūmais ir miesto Savivaldybe įkurta verslo taryba, kurioje sprendžiami svarbūs miestui klausimai.
Drauge su miesto valdžia inicijuotas pirmųjų Šiaulių mieste klasterių kūrimasis. Pasirašytos lengvosios pramonės ir baldų pramonės klasterio sutartys. O prieš pusmetį pradėtas plastiko klasterio kūrimas išsiplėtė į platesnius vandenis. Prisijungti prie plastiko klasterio pareiškė norą Kretingos, Klaipėdos ir užsienio įmonės.
ŠPA praėjusiais metais įsteigė Ch. Frenkelio nominaciją ir nusipelniusių Šiaulių pramonininkų ženklą. Šių metų naujovė – Meistro ženklas, skirtas tikriems savo profesijos meistrams, ilgamečiams darbuotojams. Tikimasi jau rudenį turėti pirmuosius Meistro ženklo nominantus.
„Praėjusieji ir šie metai mūsų požiūriu – lūžio metai. Iš konkurencijos mes einame į sinergiją ir bendradarbiavimą. Džiaugiamės, kad mūsų gretos tapo dar gausesnės – nuo 2014 metų pradžios prie ŠPA prisijungė daugiau kaip 20 įmonių. Vadinasi, auga supratimas, kad turime būti kartu – tai XXI a. ekonomikos ginklas“, – pabrėžė A. Stulpinas.

 

Į viršų