facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

buhalterine-apskaita

Šiuo metu vis daugiau įmonių nusprendžia samdyti ne nuolatinį darbuotoją, o pasitikėti buhalterines paslaugas teikiančia įmone. Žinoma, kvalifikuotas buhalteris, kuris dirba vienoje bendrovėje ilgą laiką, puikiai išmanys jos veiklą ir visus niuansus. Tačiau, specializuotų įmonių atliekamos buhalterinės paslaugos yra ne ką blogesnis sprendimas, kuris leidžia sutaupyti daug bendrovių laiko ir pinigų. Tai ypač aktualu nedidelėms ar besikuriančioms įmonėms, kurios negali pasamdyti naujo darbuotojo, sukurti ir suteikti jam kokybiškų darbo sąlygų, mokėti mokesčių tiek pačiam buhalteriui, tiek valstybei. Taip pat tai labai naudinga plėtojantiems stambų verslą verslininkams, kuriems visada aktualu žinoti savo finansinę padėtį, pajamų ir išlaidų balansą. Tai leidžia numatyti ir koreguoti tolesnę verslo veiklą, turėti tvarkingus ir tinkamai parengtus valstybės įstaigoms skirtus dokumentus.

Buhalterines paslaugas teikiančiose įmonėse dirba kvalifikuoti jauni darbuotojai, kurie yra įgiję pačių naujausių teorinių žinių ir praktinių įgūdžių bei patyrę, turintys ilgametę patirtį, specialistai. Dėl to jiems nėra sunku dirbti su esamais ir naujais klientais, analizuoti šių klientų įmonių finansinę padėtį, ją vertinti, teikti naudingus pasiūlymus, parengti finansinę, mokestinę, statistinę atskaitomybę ir t.t. Jie prisiima visą atsakomybę už finansų apskaičiavimą, dokumentų parengimą, kurie turi būti atlikti pagal šalies įstatymus ir teisinius reikalavimus. Jeigu įmonė užsiima tam tikra specifine veikla, buhalterinių paslaugų tiekėjai nesunkiai prisitaiko prie tokio verslo ir savo paslaugas gali priderinti būtent šios įmonės verslo sričiai.

Buhalterinė apskaita – tai ūkio subjekto (transporto, prekybos, statybos, švietimo ir kt.) operacijų ir įvykių, kurie išreiškiami piniginiais santykiais, registravimo ir apibendrinimo sistema. Buhalterinę apskaitą įprasta skirti į dvi rūšis: finansinę bei vadybos ir kaštų. Finansinė apskaita parodo įmonės finansinę padėtį ir yra teikiama akcininkams, kreditoriams, atitinkamoms valstybės įstaigoms. Vadybos ir kaštų apskaita skirta pačios bendrovės vadovams, atsakingiems darbuotojams, nes parodo esamą finansinę situaciją. Norint žinoti savo įmonės padėtį rinkoje, būtina nuolat stebėti verslo finansinę padėtį, analizuoti, kaip ji yra įtakojama įvairių kitų ūkinių veiklų. Jei visa tai atliekama atidžiai, matome, ar įmonė dirba pelningai, ar nuostolingai, galima pastebėti kitus dėsningumus, palyginti faktinius rezultatus su planiniais. Vykdant įmonės buhalterinę apskaitą pateikiama informacija apie įmonės sąskaitas, ataskaitas, naujus bei esamus klientus, tiekėjus, partnerius. Tai labai aktualu svarstant ir priimant naujus ekonominius bei finansinius sprendimus, kurie susiję su tolesnėmis įmonės perspektyvomis. Buhalterinė apskaita turi atitikti Lietuvos Respublikos teisės aktus bei Tarptautinius verslo apskaitos standartus, todėl labai svarbu, kad dokumentų tvarkymo, paruošimo, perdavimo darbai, reikalingi tam tikrom organizacijoms, būtų atlikti išmanančių žmonių.
Įmonės, atliekančios buhalterines apskaitas, teikia platų paslaugų spektrą:
• apskaičiuoja mokesčius, turtą, darbo užmokestį;
• parengia sąskaitų (bankų ataskaitų, kredito kortelių) ataskaitas;
• atsižvelgus į ūkio veiklos rezultatus paruošia finansinės atskaitomybės (pinigų srauto, balanso) dokumentus;
• parengia dokumentus valstybinėms institucijoms Sodrai, VMI, Registrų centrui, Statistikos departamentui, kurie atitinka LR numatytus įstatymus;
• parengia metines ataskaitas.
Buhalterinės paslaugos gali būti teikiamos:
• uždarosioms akcinėms bendrovėms (UAB);
• mažosioms bendrijoms (MB);
• viešosioms įstaigoms (VŠĮ);
• individualioms įmonėms (IĮ);
• fiziniams asmenims, kurie vykdo individualią veiklą.

 

Į viršų