Asta VOLKOVAITĖ
Penktadienį policijos pareigūnai uždarė du naminės degtinės „taškus”.
Apie 11 valandą teisėtvarkos sergėtojai tikrino informaciją dėl Draugystės prospekte galimai veikiančio prekybos naminuke „taško”. Pareigūnų informacijos šaltinių teigimu, minėtoje gatvėje ne tik laikoma naminė degtinė, bet ir ja prekiaujama. Anot pareigūnų, informacija pasitvirtino. 34-erių metų šiaulietis T. B. nebuvo taikiai nusiteikęs ir priešinosi policijos pareigūnėms: jis 31-erių metų nepilnamečių reikalų inspektorei S. T. trenkė į pilvą.
Smarkuolis nuvežtas į Šiaulių apskrities VPK areštinę. Policijos pareigūnai šiauliečiui surašė protokolą ne tik dėl naminės degtinės laikymo pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, vyrui teks atsakyti ir už pasipriešinimą uniformuotai pareigūnei. Nukentėjusi pareigūnė sumušimus gydosi namie.
Šiek tiek po 14 valandos naminės fabrikėlį policijos pareigūnai „užsuko“ ir K. Donelaičio gatvėje. Čia 38-erių metų šiaulietės I. S. namuose teisėtvarkos sergėtojai rado ne tik porą plastikinių butelių su skysčiu, dvelkiančiu naminuke, beveik 50 litrų, kaip įtariama, brogos, bet ir naminei degtinei gaminti skirtą aparatą. Įtariamajai teks atsakyti pagal Baudžiamąjį kodeksą – pareigūnų radinys įvertintas daugiau kaip 250 minimalių gyvenimo lygių verte.
Baudžiamajame kodekse už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų ir aparatų jiems gaminti laikymą, turint tikslą realizuoti, ar realizavimą numatyti viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.