Šiaulių apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Renata Vilčinskaitė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimu, sukčiavimu, neteisėtas disponavimu elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis bei neteisėtu prisijungimu prie informacinės sistemos kaltinami du vyrai – 25-erių kaunietis K. V. ir 24-erių metų kelmiškis B. N.

Kaip informavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė, šių metų sausio pabaigoje Vokietijoje uždarbiaujantis jurbarkiškis netikėtai pasigedo savo banko mokėjimo kortelės – įprastai laikydavęs ją piniginėje, ten vyriškis jos neberado. Susisiekęs su Lietuvoje pasilikusia žmona, vyras sunerimo – kortelės gimtinėje taip pat nebuvo.

Sutuoktinei nuvykus į banką ir patikrinus sąskaitos likutį paaiškėjo, kad kortelėje yra tik 5 eurai. Vyrui, užsienyje dirbant darbų vadovu ir pavykusiam sutaupyti per keliolika tūkstančių eurų, tai buvo smūgis.

Iš karto po to pradėjus ikiteisminį tyrimą greitai pavyko nustatyti įtariamuosius. Įtarimai krito ant dviejų jaunuolių, kurie taip pat kartu uždarbiavo Vokietijoje.

Naujų metų pradžioje nukentėjusiajam atvykus į Vokietiją ir apsistojus namuose, kur iš viso gyveno  12 darbininkų, minėti vaikinai tą patį vakarą susidėjo daiktus ir išvyko į Lietuvą. Iš anksto neįspėję apie galimą darbo sutarties nutraukimą, jaunuoliai motyvavo tuo, kad gavo darbo pasiūlymą dirbti Olandijoje.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai, metu buvo nustatyta, kad kaltinamieji tą patį vakarą bendro būsto kambaryje pamatę nukentėjusiojo piniginę, susigundė paimti banko mokėjimo kortelę.

Kaunietis ir kelmiškis žinojo kortelės PIN kodą, nes nukentėjusysis jau anksčiau buvo prašęs nuimti pinigų, todėl paėmę ją, sugalvojo priežastį, kodėl turi išvykti.

Surinkta duomenų, kad nuo sausio 3 iki 13 dienos Vokietijos miesteliuose ir Šiauliuose iš nukentėjusiojo banko kortelės per 20 kartų  nuimta daugiau nei 11 tūkstančių eurų.

Prokurorė, vadovavusi tyrimui, primena, kad kortelės PIN kodo negalima perduoti kitiems asmenims: „Tokie nusikaltimai atsitinka dėl per didelio pasitikėjimo pažįstamais žmonėmis. Kortelės PIN kodą turi žinoti tik kortelės turėtojas. Jo nežino net banko darbuotojai, o apsisaugant kodo negalima sakyti net artimiesiems.“

Abu vaikinai labai gailisi padarę nusikaltimą ir žada grąžinti pavogtus pinigus.

Pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2 dalį, 1981 straipsnio 1 dalį, 214 straipsnio 1 dalį ir 215 straipsnio 1 dalį kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Į viršų