Šiaulių Dainų progimnazijoje gruodžio 15 d. vyko respublikinė  5–8 klasių  mokinių  vaizdo konferencija ,,Knyga – mano draugas ir patarėjas“. Dalyvius nuoširdžiai pasveikino ir palinkėjo sėkmės progimnazijos bendrojo ugdymo skyriaus vedėja J. Borusienė. Tai jau tradicinis lietuvių kalbos mokytojų organizuojamas renginys, kviečiantis pasidalyti savo mintimis apie perskaitytas knygas, jų įtaigą, poveikį, naudą. Konferencija vyko nuotoliniu būdu, bet tai atvėrė galimybes dalyvauti įvairių Lietuvos miestų jauniesiems knygų mylėtojams. Galėjome išgirsti, ką mąsto apie knygų skaitymo naudą Radviliškio, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Pagėgių, Alytaus, Vilkaviškio bei mūsų miesto progimnazijų mokiniai. Perskaityta net 30 pranešimų. Knygos bičiuliai savo pristatymuose  kalbėjo apie jiems labiausiai patikusias knygas, apie tai, kas paskatino rinktis vieną ar kitą kūrinį.  Pranešimus  skaitė  ir mūsų mokyklos knygų bičiuliai:  B. Glazauskaitė (6d),  E. Ainaitė (6c), G. Dijokaitė (6c), U. Gudonytė (6c), J. Bogvilaitė ir G. Miliūtė (8c), S. Jokšaitė (8d). Mokiniams pasiruošti padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos.

Visi pranešėjai tvirtino, kad skaitydamas knygas žmogus labiau pažįsta  save, supranta, ko nori, todėl auga ir tobulėja  kaip asmenybė. O mes, mokytojos, galime teigti, kad tokie mokinių pranešimai padeda ugdyti jų saviraiškos galimybes, viešojo kalbėjimo įgūdžius. Malonu išgirsti  ir dalyvavusių mokytojų teigiamus atsiliepimus apie šį renginį.

Į viršų