,,Esame pasiilgę švenčių per tą suvaržymų laikotarpį. Norime švęsti. Prasmingomis veiklomis susikuriame šventinę nuotaiką sau, savo bendruomenei ir mūsų draugams. Tai suteikia džiaugsmo, – laikraščiui sakė Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus vedėja dr. Renata Veršinskienė. – Viena iš tokių veiklų šiemet – ypatingas pasiekimas, išskirtinio dydžio Advento kalendorius. Toks kalendorius negali būti be prasmės. Ką reikštų tuščios, kad ir labai gražios, dėžutės? Mūsų  konditeriai sugalvojo į jas įdėti kepinius –  kiekvienas su skirtingu marginimu, išpuoštas raštais.“ Pasak skyriaus vedėjos, Kalendorių reikia įprasminti, suteikti jam dvasinę aurą. Prie to prisideda ,,Advento pusryčiai su…“, Kalėdinių vainikų paroda, švenčių tradicijų puoselėjimas, atjauta skurstantiems, dėkingumas šalia esančiam…

 Advento kalendorius – išskirtinis pasiekimas  
„Kalendoriaus idėja yra susijusi su tradicijomis. Pažiūrėjome, kad parduotuvėse yra daug adventinių kalendorių, kuriuos galima nusipirkti, bet jie neturi jokios dvasios. Yra tiktai piniginė raiška ir vertė. Todėl prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė nusprendė pagaminti klasikinį, senovinį kalendorių“, – paaiškino Prekybos ir verslo skyriaus vedėja dr. Renata Veršinskienė.

Advento kalendorius – pretendentas į rekordus pristatytas lapkričio 26. Skyriaus vedėja papasakojo apie gamybos procesą ir sunaudotas žaliavas. Išskirtiniam pasiekimui prireikė 30 m² kartoninio popieriaus, 11 m² spalvoto popieriaus, 2 l skystų klijų, 2,6 l vandeninių dažų. Šis kalendorius nepaprastas ir tuo, kad kiekviename jo langelyje slypi būsimų konditerių gamintas ir dekoruotas imbierinis kepinys.

Po sveikinimo kalbų darbą pradėjo garbinga komisija: pirmininkas – vyskupijos kancleris Rimantas Žaromskis, nariai – Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas Saulius Paliūnas ir Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios rektorius Artūras Sederevičius. Atidžiai išmatavusi Advento kalendorių, komisija paskelbė rezultatą: aukštis - 2, 30 cm, o ilgis 4,09 cm.

J E Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis priminė visiems, kad Adventas – tai laukimo, rimties laikotarpis, turintis savas tradicijas, simboliką ir atidarė pirmąjį kalendoriaus langelį.

Advento pusryčiai
,,Advento  kalendorius padeda kurti šventės aurą, – sakė dr. R. Veršinskienė. – Kiekvieną Advento dieną kviečiame po vieną mokyklos absolventą atverti naują kalendoriaus langelį ir pasidžiaugus jame rastu šventiniu siurprizu pasidalinti savo profesine patirtimi. Pavyzdžiui, kalbinome pardavėją, kuris įtaigiai paaiškino, kad jo darbe labai svarbus kalbų mokėjimas.. Pernai, nors Advento kalendoriaus neturėjome, kvietėme profesijos mokytojus pristatyti savo profesijos išskirtinumą, kad klausytojai ko nors iš jų išmoktų: kaip šventėms ruoštis, kaip namus ir šventinį stalą jaukiai papuošti.“

Pirmasis „Advento pusryčiai su...“ svečias buvo choro dirigentas ir pedagogas Sigitas Vaičiulionis. Jis atvėrė antrą kalendoriaus langelį, kuriame slypėjo konditerių keptas skanėstas. Susitikime kalbėta apie Advento laikotarpį, koncertus, šiuolaikinį jaunimą, svajones, dalintasi prisiminimais apie mandarinais kvepiančias vaikystės Kalėdas. Renginyje padainavo moksleivė Viktorija.

Kitą dieną pusryčiuose viešėjo Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytoja metodininkė Daiva. Ji Prekybos mokyklos absolventė, todėl susitikime dalinosi prisiminimais apie mokyklą, mokytojus, įgytas žinias ir įgūdžius. Kalbėjo apie gaminamus konditerinius skanėstus, apie tai, kokie desertai dažniausiai puikuojasi ant šventinio stalo. Artėjant gražiausioms metų šventėms mokytoja Daiva bendruomenei linkėjo ramybės, vilties ir gražių svajonių.

Gruodžio 1 dieną Advento pusryčiuose apsilankė skyriaus absolventas Tomas. Jis įgijo 2 specialybes: virėjo ir pardavėjo. Šiuo metu  dirba pardavimo vadybininku vienoje įmonėje, prekiaujančioje industriniais kranais. Susitikime kalbėta apie prekybą, santykį su klientais ir kolegomis, sveiką konkurenciją, lojalumą organizacijai. Paprašytas Tomas įvardijo stipriąsias savo puses: atkaklumą, komunikabilumą, linkėjo moksleiviams žiūrėti į ilgalaikę perspektyvą, nepasiduoti ir su laiku pamatys savo darbo rezultatus.

Ketvirtadienį Advento pusryčiuose svečiavosi e. pardavėjo-konsultanto specialybės mokinys Kęstutis. Jis pasirinko mokytis šios specialybės, nes pritrūko žinių ir įgūdžių plėtodamas savo verslą. Susitikime Kęstutis pasakojo apie sunkią prekybos žuvimi pradžią ir įdėtas pastangas, pasidalino savo svajonėmis ir ateities planais.

Skyriaus vedėjos teigimu, tokie pašnekesiai stiprina moksleivių motyvaciją tobulėti ir prasmingesnį daro šventės laukimą.

Kalėdinių vainikų paroda  ir edukacijos
,,Kalendoriaus pristatyme dvasininkai kalbėjo apie Advento, Kalėdų vainiko prasmę. Radome buvusią mūsų moksleivę, kuri įspūdingus vainikus kuria, – sakė R. Veršinskienė. – Jugita Jasitienė mielai surengė parodą „Žiemos prisilietimai“. Moksleiviai pamatė, kaip iš paprastų dalykų galima namų puošmeną gražiai pasidaryti.”

Dažni svečiai yra miesto progimnazijų ir gimnazijų mokiniai. Profesijos mokytojai veda technologijų pamokas, moko gaminti sveikuoliškus kokteilius, keksiukus, serviruoti stalą ir pan. Skyriuje nemažai dėmesio skiriama dvasiniam tobulėjimui, skatinama skaityti knygas. Pavyzdžiui, lapkričio mėn. skaitomiausia knyga tapo amerikiečių rašytojos Stephenie Meyer ,,Sielonešė“. Bibliotekoje vyko akcija, skirta draugo dienai paminėti. Atidaryta padėkų dėžutė ,,AČIŪ UŽ“, išdalinti mokinių padėkos laiškai, skirti draugams. Moksleiviai skatinami džiaugtis draugyste, dalintis su draugais savo šypsena, jausmais, išgyvenimais, nuoskaudomis, pasitikėti vienas kitu.

Draugo diena –  su malda ir muzika
Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė kasmet Draugo dieną padėkoja socialiniams partneriams už pagalbą, paramą, patarimus ir palaikymą. Šįkart padėkos renginys vyko Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje, šv. Mišias aukojo klebonas Saulius Paliūnas. Po mišių – malonus siurprizas, Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ (vadovas Remigijus Adomaitis) koncertinė programa „Draugai draugams“. ,,Draugo diena – puikus sutapimas: Advento pradžia, sniegas. Negalėjome tiek daug draugų į mokyklą sukviesti. O bažnyčia – puiki vieta susitikimui, bendrai maldai,– sakė skyriaus vedėja dr. Renata Veršinskienė. – Esame dėkingi visiems atėjusiems ir nuoširdiems bičiuliams – chorui ,,Dagilėlis” bei jo vadovui maestro Remigijui, kun. klebonui Sauliui  už  svetingumą. Pasitikrinome ištikimybę vieni kitiems, malonus vakaras bendrystėje su socialiniais partneriais,draugais.“

Atjauta stokojantiems
Žmogaus pareiga yra atnešti šventę tiems, kam jos trūksta, todėl kartu su socialiniais partneriais kasmet pasirūpinama, kad šventė ateitų ir pas tuos žmones, kuriuos gyvenimas nuspyrė į užribį, kur skurdas, neviltis, vienatvė. Prekybos ir verslo skyrius turi senovinę Šv. Jurgio bažnyčios zakristijono padovanotą krosnelę kalėdaičiams kepti. Profesijos mokytojas Mindaugas jau įgudo, prikelpa jų ne vieną tūkstantį. Pasak skyriaus vedėjos, yra nemažai žmonių, kuriuos mokyklos bendruomenė laiko savo draugais, nors dėl socialinės atskirties jie patiria sunkumų. Kaip ir kasmet prieš didžiąsias šventes mokiniai su profesijos mokytojais aplankys skurstančiuosius, pasidalys savo rankomis paruoštomis gėrybėmis ir šventės džiaugsmu. Socialinės rūpybos centro labdaros valgykloje, vadovaujami profesijos mokytojų Kristinos ir Aldonos, būsimieji padavėjai pasirūpins, kad stalai būtų šventiški, o valgyklos lankytojai pasijustų oriais klientais – serviruos stalus, pasipuošę gražiomis uniformomis aptarnaus klientus. Dovanos pačių keptus kalėdaičius bei prėskučius laikinojo apgyvendinimo namuose, senelių namuose. Mokyklos bendruomenė prisideda ir prie maltiečių, stengiasi kuo daugiau stokojančių pasveikinti, pavaišinti, apdalinti kalėdaičiais. Ruošiant aptarnavimo sferos specialistus svarbu ugdyti atjautą, empatiją, todėl apsilankymas tokiose vietose būtinas.

Puoselėjamos švenčių tradicijos  
Tradiciškai prieš pat Šv. Kalėdas mokykloje pristatomi šventiniai stalai ir patiekalai. ,,Mūsų  komanda darni ir labai kūrybinga. Nuo rugsėjo pradžios moksleiviai jau nemažai naujų įgūdžių turi, pats laikas juos atskleisti, įtvirtinti, savo išmone pasidalinti, – sakė dr. Renata Veršinskienė.  

Kai kas sako, kad lenktyniaujame su laiku, nes renginių galybė. Mes labai įdomiai gyvename.

Jei pats šventės nesusikursi, niekas tau jos nesukurs. O kai idėjų turi, šventę susikuri, sniego gniūžtės principas suveikia – šventinė nuotaika sklinda į visas puses.“

2021 12 03 17

Jurgitos Jasaitienės kalėdiniai vainikai.
Jurgitos JASNAUSKAITĖS nuotr.

2021 12 03 16

Kalėdaičių gamybos procesas.
Jurgitos JASNAUSKAITĖS nuotr.

 

Į viršų