facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Užduoti kritinius klausimus, argumentuotai išsakyti savo nuomonę, gebėti  klausytis bei teisingai ir dalykiškai priimti kitų nuomonę ir t. t. Šias kompetencija tobulina Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos gimnazistai, kurie jau devynerius metus dalyvauja  debatuose. Konkursas „Tarptautiniai jaunimo debatai“, iki šiol vienintelis tarptautinis moksleivių debatų konkursas, vykstantis vokiečių kalba Vidurio ir Rytų Europoje.

Šias metais regioniniuose debatuose  dalyvavo Simono Daukanto gimnazijos mokiniai Gabija Ulinskaitė,  IIIm klasė, Einaras Bargaila, II b klasė, ir Benas Petrikas, IIm klasė. Gimnazistai iš Šiaulių miesto  ir Viekšnių gimnazijų debatavo jiems aktualia tema „Ar reikia panaikinti mokomuosius dalykus?“ Gabija iš 15 dalyvių laimėjo pirmąją vietą ir 2019 m. balandžio 18 d. atstovaus Šiaulių miestui Lietuvos ture.

Projektas trunka visus metus ir  pradedamas kelis mėnesius trunkančiu mokymų etapu, kurio metu pagal nustatytą mokymo programą moksleiviai kartu su mokytoju ruošiasi debatams ir nagrinėja aktualias temas. Po to seka debatai mokyklose, vėliau vyksta regioniniai finalai ir nacionalinis debatų finalas. Nacionalinių finalų pirmosios ir antrosios vietų nugalėtojai vyksta į Tarptautinį finalą, kuris kasmet rudenį vyksta vienoje iš projekte dalyvaujančių šalių. Šiais metais tarptautinis finalas vyks Budapešte (Vengrija).

Šiuo metu jau vyksta aktyvus pasiruošimas respublikiniam debatų konkursui, kurio tema:  „Ar reikia viešąjį transportą padaryti nemokamą?“ S. Daukanto gimnazijos IIIm klasės mokinė Gabija Ulinskaitė kartu su kitais 3 laimėtojais iš Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus dalyvavo finalistų mokymuose Taline.

Į viršų