facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Akcija „Metų knygos rinkimai 2018“ jau eina į pabaigą. Kaip ir kiekvienais metais „Romuvos“ progimnazija aktyviai dalyvauja šioje iniciatyvoje,  praneša progimnazijos bibliotekos vedėja  Ala Norvilienė. Šiemet ne tik patys įsigijome Metų knygų vaikams bei paaugliams penketukus, bet ir, bibliotekai pateikus paraišką, laimėjome vaikų knygų penketuką,  kuris buvo nupirktas šios skaitymo skatinimo programos lėšomis.

Kiekvienais metais  progimnazijoje vis daugiau mokinių įsitraukia į  šią akciją. Šiemet trečiokai, ketvirtokai bei penktokai mokyklos bibliotekoje susipažino su šios skaitymo skatinimo programos esme, tikslu, su Metų knygų vaikams bei paaugliams penketukais bei aptarė, kaip galima pabalsuoti už labiausiai patikusią knygą. Susitikimų metu smagu buvo išgirsti, kad ne vienas mokinys žino apie šią akciją, ne vienas buvo jau  skaitęs pristatinėjamas Metų knygas, todėl galėjo aptarti, diskutuoti bei patys pristatyti savo bendraamžiams skaitytą kūrinį.

Aptarinėjant Metų knygų vaikams bei paaugliams penketukus, visus labiausiai sužavėjo Jurgos Vilės knyga „Sibiro haiku“ savo netikėta tema vaikų literatūroje bei jos plėtojimu, pateikimo būdu – komiksu. Skaudus mūsų tautos istorijos tarpsnis pasakojamas vaiko akimis.  Autorė norėdama perteikti skaitytojui šeimos istoriją apie išgyvenimą tremtyje daug dėmesio skiria ne žodžiui, o piešiniui, todėl ne veltui ši knyga jau pelniusi nominaciją, kaip gražiausia 2017 metų knyga. Po šios knygos pristatymo dauguma mokinių liko susidomėję bei nusprendė perskaityti šį kūrinį. Kita ne mažiau sužavėjusi mūsų mokinius knyga – tai Daivos Čepauskaitės „Baisiai gražūs eilėraščiai“. Dauguma mokinių prisipažino, kad nelabai mėgsta poezijos, bet šiems eilėraščiams abejingų neliko. Visus sužavėjo autorės „žaidimas“ žodžiu, jo reikšmėmis, netikėtas temos bei lyrinio subjekto pasirinkimas. Tad mūsų mokyklos mokiniai išskyrė šias knygas: J. Vilė „Sibiro haiku“ bei D. Čepauskaitė „Baisiai gražūs eilėraščiai“. Su nekantrumu laukiame, kokią Metų knygą vaikams išrinks visi skaitytojai.

Aktyviai ėmėsi iniciatyvos garsinti Metų knygas 7 bei 8 klasių mokiniai su savo lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulioniene. Malonu buvo stebėti, kad mokiniai patys, savo noru išsidalino knygų penketukus, juos skaitė, o vėliau pristatinėjo savo bendraamžiams ne tik savo mokykloje, bet ir už jos ribų. Mokiniai apsilankė Šiaulių miesto viešosios bibliotekos „Aido“ filiale ir ten Metų knygas pristatė ugdytiniams iš Šiaulių specialiojo ugdymo centro. Po knygų pristatymo vyko balsavimas. Specialiojo ugdymo centro vaikams labiausiai patiko Mariaus Marcinkevičiaus knyga „Draugystė ant straublio galo“.

Dabar daug kalbama, kad vis daugiau vaikų laisvalaikį leidžia žaisdami kompiuterinius žaidimus, bendraudami socialiniuose tinkluose, o ne skaitydami knygas. Tačiau dalyvaudamas įvairiose skaitymo skatinimo programose ar šiaip diskusijose apie knygas, pamatai, kad kiekvienas vaikas gali pamilti knygą, tik reikia kartais išmėginti ne vieną būdą šiai draugystei pažadinti. Vienus vaikus galbūt sudomins bendraamžių ar suaugusiųjų knygos reklama, kitus – knygos viršelis, kitiems užteks matyti šalia savęs skaitantį. Jausdamas palaikymą iš mokytojų bei tėvų dažnas vaikas noriai ima knygą į rankas.

Į viršų