facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Juliaus Janonio gimnazijos III-IV klasių gimnazistės Guoda Petrauskaitė, Elzė Urbietytė, Adrija Buturlakina, Emilija Ruškytė ir vokiečių kalbos mokytoja Gitana Beleckienė bei kūno kultūros mokytojas Edvinas Gedgaudas dalyvavo Erasmus+ projekto „Profesinis orientavimasis besikeičiančioje visuomenėje“ vokiečių kalba finaliniame susitikime Antalijoje, Turkijoje. Dvejus su puse metų trukęs projektas baigėsi ir šį kartą nagrinėjo turizmo Lietuvoje, Slovakijoje, Graikijoje, Vokietijoje ir Turkijoje temą. Visą savaitę projekto dalyviai dalyvavo diskusijose, pristatymuose ir veiklose, susijusiose su profesiniu informavimu ir konsultavimu, profesinio kelio pasirinkimu bei turizmo srities profesijų gausa.

Pirmąją projekto dieną kiekvienos šalies delegacija pristatė turizmą savo šalyje. Lietuvos atstovės kalbėjo apie lankytinus UNESCO paveldo objektus, Vilniaus bei gimtojo miesto Šiaulių žymiausias vietas. Taip pat buvo pristatytos pagrindinės profesijos Lietuvoje, kurias galima užimti turizmo sektoriuje bei pristatytos aukštosios mokyklos, kuriose galima įgyti šių profesijų aukštąjį išsilavinimą. Diskusijų su skirtingų šalių atstovais metu išgirdome daug įvairių turizmo pliusų ir minusų šalyse. Taip pat vykome į Antalijos turizmo mokyklą „Tourism Uygulama Hotel“, kuri įkurta kaip tikras viešbutis, kuriame praktiką atlieka visi mokyklos studentai. Lankėmės Antalijos Bilim universitete, kuris garsėja kokybiškomis studijų programomis anglų kalba bei skatina studentus suteikdamas pilnas stipendijas. Išklausėme paskaitą apie turizmą pasaulyje ir Turkijoje per pastaruosius penkerius metus. Galėjome užduoti klausimų ir asmeniškai pabendrauti su universiteto dėstytojais. Be paskaitų, išvydome ir pavyzdį, kaip turizmas yra susijęs su šalies pramone – lankėmės „Yenigün“ fabrike, gaminančiame tradicinius turkiškus saldainius, chalvą, džemus, uogienes ir daug kitų produktų, matėme gamyklos vidaus patalpas bei išgirdome jos atsiradimo istoriją. Visos nuveiktos veiklos buvo naudingos, nes jos leido susipažinti su Turkijos šalies turizmu, pramone, tautos kultūra bei profesinėmis galimybėmis šioje valstybėje.

Ne mažiau svarbu šiame projekte buvo pažinti jo dalyvius ir Turkijos kultūrą bei Antalijos miestą, o tai pavykdavo padaryti vėlais projekto vakarais, po visų svarbių programos veiklų. Džiaugiamės, kad Erasmus+ suteikė galimybę gerinti vokiečių kalbos įgūdžius, keliauti, susirasti naujų brangių draugų, susipažinti su kito krašto kultūra, švietimu, profesiniu orientavimu ir, žinoma, turizmu. Ši neįkainojama patirtis ilgai išliks mūsų atmintyse ir tikimės, kad vis daugiau moksleivių turės galimybę dalyvauti tokiose veiklose!

Jau greitai atsirasianti mobili projekto programėlė mobiliems telefonams leis susipažinti su projekto turiniu ir profesinėmis galimybėmis penkiose Europos valstybėse!

Į viršų