facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Į Šiaulių Chaimo Frenkelio vilą susirinko Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos vykdyto edukacinio projekto „Muzika Šiaurės Lietuvos dvaruose“ partneriai – mokiniai ir jų mokytojai iš Biržų, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Plungės ir Radviliškio muzikos bei meno mokyklų. Projekto sumanytoja ir koordinatorė Marija Kaubrienė.

Lietuvoje yra išlikęs gausus skaičius kažkada turiningą kultūrinį gyvenimą vykdžiusių dvarų, dvaro sodybų, kurie šiandien sudaro nemažą paveldo objektų dalį ir išgyvena renesansą. Pagrindiniai šio projekto tikslai buvo supažindinti Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos bendruomenę su geografiškai artimiausiu, Šiaurės Lietuvos istoriniu-architektūriniu paveldu – dvarais ir jų dvasia, skatinti mokinių domėjimąsi savo krašto kultūriniu palikimu, o kartu puoselėti Šiaurės Lietuvos muzikos bei meno mokyklų bendruomenių kūrybinį bendradarbiavimą, dalintis pedagogine-metodine patirtimi.

2014 metų rudenį prasidėjusio projekto eigoje kartą per pusmetį organizuojant išvykas į vis kitą dvaro vietovę buvo surengti septyni gimnazijos mokinių koncertai, kuriuose kartu koncertavo aplankomo krašto jaunieji atlikėjai. Po koncertų vykusios pažintinės ekskursijos po dvarą ir jo aplinkas praturtino visų akiratį, suteikė žinių apie aplankyto krašto istoriją ir paskatino norą daugiau gilintis į mūsų šalies istorinį bei kultūrinį paveldą.

Padedant nuolatinei projekto koncertų vedėjai Raimondai Sližienei Šiaulių Ch. Frenkelio viloje vykusio dviejų dalių koncerto metu buvo prisimintos buvusių susitikimų akimirkos, padėkota visiems atlikėjams ir dvaruose bei Biržų pilyje įsikūrusių muziejų administracijoms, visiems mokytojams, tėveliams, padėjusiems įgyvendinti šį visais požiūriais jauniesiems muzikos propaguotojams naudingą ir reikšmingą projektą. 

Į viršų