facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių universiteto gimnazija vasario 15 d. pakvietė į kino teatrą plačiajame ekrane pamatyti ir pasidžiaugti Lietuvos jaunimo kurtais vaizdo klipais lietuvių liaudies dainoms. Į šeštąjį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtą respublikinį muzikos ir audiovizualinio meno festivalį-konkursą „Daina.LT 2018“ susirinko mokiniai, mokytojai,  liaudies dainą mylintys šiauliečiai, miesto svečiai. Festivalio organizatoriai – Šiaulių universiteto gimnazija. Kaip sakė pagrindinė renginio organizatorė Rasa Stoškuvienė, konkursas šešti metai organizuojamas siekiant skatinti mokinius domėtis liaudies kūryba, daina. Be galo svarbu jaunam žmogui suteikti galimybes rinktis kūrybinės raiškos formas, tad festivalio-konkurso dalyviai gali kurti vaizdo klipus tiek autentiškai, tiek modernizuotai liaudies dainai.

Šiemetiniame respublikiniame festivalyje-konkurse dalyvavo 16 dalyvių ne tik iš Šiaulių miesto. Konkursui, skirtam lietuvių liaudies dainos vizualizacijai, savo kūrinius pateikė Vilniaus, Šalčininkų, Ukmergės, Raguvos, Naujamiesčio, Panevėžio, Žeimelio, Joniškio ir Šiaulių  švietimo įstaigų komandos.

Renginį atidarė ir dalyvius pasveikino Šiaulių universiteto IV kurso studentės Godos Mazrimaitės kurta vizualizacija pagal folkloro studijos Čiūto modernizuotą. dainą „Lietuvoj manoj“. Ši vizualizacija – tai Daina.LT dedikacija Lietuvai. Kadangi šiemet peržengėme simbolinę šimto vizualizacijų ribą, vaizde buvo matyti daugelio laureatų darbai bei spalvingas dalyvių geografijos pokytis nuo pat 2012 m. iki dabar. Susirinkusiuosius pasveikino Šiaulių  universiteto gimnazijos direktorius Juvitas Giniotis, taip pat sveikinimo žodį tarė Daina.LT globėjas, Grand PRIX piniginio prizo steigėjas doc. dr. Stasys Tumėnas, Šiaulių universiteto studijų prorektorius doc. dr. Remigijus Bubnys, Šiaulių miesto mero pavaduotojas Justinas Sartauskas.

„Daina.LT“ vyko dviem etapais: pirmasis buvo festivalis, antrasis – konkursinis. Į antrąjį etapą pateko dešimt darbų ir iš jų komisija, kurią sudarė pirmininkė „Keistuolių teatro“ ir kino aktorė, teatro ir muzikos pedagogė Ilona Balsytė bei nariai: Aras Žvirblys (muzikantas, garsų ir vaizdų žaismės kūrėjas, asociacijos „Agata" tarybos narys), Gediminas Beržinis (fotomenininkas, žurnalistas, filmų kūrėjas, Lietuvos kino mėgėjų sąjungos narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys), Vida Marcišauskaitė ( Šiaulių universiteto gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, vadovėlių autorė), Kęstutis Stoškus – Šiaulių universiteto gimnazijos muzikos mokytojas ekspertas, modernizuoto folkloro kūrėjas bei atlikėjas, grupės „Kitava“ prodiuseris), Remigijus Bubnys – socialinių mokslų (edukologijos) mokslų daktaras, docentas, Šiaulių universiteto dėstytojas), Viktoras Gundajevas (Šiaulių kino meno klubo pirmininkas).

Tarp komisjos vertinamų aspektų: minties originalumas, vaizdo ir garso dermė, temos atskleidimo dramaturgija, siužetinės linijos vientisumas, vystymosi dinamika, muzikinio konteksto išraiška, vaizdo kokybė, vizualizacijos priemonių panaudojimas.

Šiaulių universiteto gimnazijos alumnas Edvinas Budraitis, šiuo metu studijuojantis VDU Muzikos akademijoje, šeštus metus yra tarp Daina.LT organizatorių. Edvinas pastebi, kad kiekvieni metai atneša kažką naujo, vis kitos dainos skamba festivalyje-konkurse, kitokias, netikėtas sąsajas įgauna gintaro gabalėlis, šviesos spindulys ar knyga. Džiugu, kad sulaukiame originalių darbų, kuriuos sunku lyginti su ankstesniais, o tai kad iš viso darbų turime jau per šimtą, apskritai stulbina.

Konkurso-festivalio „Daina.LT“ nominacijos buvo įteitos tokios nominacijos: „Matau“, „Girdžiu“, „Jaučiu“ liaudies dainą, o geriausias darbas apdovanojamas Grand Prix. 2018 m.Grand Prix laimėtojais tapo ir nominaciją „Matau – Girdžiu – Jaučiu dainą“ gavo Šiaulių universiteto gimnazijos abiturientai Justas Balčiauskas ir Aivaras Gedrimas. Gimnazistus konsultavo muzikos mokytoja Rasa Stoškuvienė ir lietuvių kalbos mokytoja Vida Marcišauskaitė.

Dvyliktokai sukūrė vaizdo klipą lietuvių liaudies dainai „Sudijo“. Nominacija „Jaučiu dainą“ atiteko Naujamiesčio gimnazijos mokinei Emilijai Dirsytei. Mergina vaizdo įrašą kūrė savarankiškai. Nominaciją „Matau dainą“ komisija skyrė Šiaulių universiteto gimnazijos mokiniui Pauliui Sasnauskui ir Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinei Emilijai Poškaitei, vizualizavusiems dainą „Sūnus“ (kūrybinė  grupė: Aistė Norkutė, Adonis Majorovas, Mantas Perevalovas, Vykintė Macijauskaitė, Justas Balčiauskas, Kotryna Svirskaitė, Paulina Pažerauskaitė, Simonas Paltarokas, Rokas Antanavičius, Justas Šilinskas, Gytis Monstvilas). Mokinius konsultavo Rasa Stoškuvienė. Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos mokinė Ilona Legackaja gavo nominaciją „Girdžiu dainą“. Mokinei ruoštis padėjo mokytoja Oksana Legackaja.

Mokiniai buvo pakviesti ne tik kurti vaizdo klipus, bet ir dalyvauti rašinio konkurse „Ar gera būti lietuviu?“ Jau trečius metus festivalio-konkurso organizatorių sumanyto ir organizuojamo konkurso tikslas – skatinti moksleivių domėjimąsi liaudies daina, jos tematika ir raiška, ugdyti kūrybiškumą bei estetinį skonį, suteikti galimybę tobulėti, atverti dvasinį pasaulį bei puoselėti etninius ir etinius idealus. Šiais metais džiugino ne tik rašinio konkurso dalyvių gausa – 213 rašinių. Plati ir dalyvių geografija: konkurse aktyviai dalyvavo progimnazijų ir gimnazijų mokiniai iš įvairių Lietuvos kampelių. Vasario 13 d. Šiaulių universiteto gimnazijoje vyko rašinio konkurso nugalėtojų apdovanojimai bei apskritojo stalo diskusija, kurios metu jaunimas pakviestas ne tik pasiklausyti kitų, bet ir išsakyti savo nuomonę.

Į viršų