facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vasario 14 d. į nuotaikingą, kupiną meilės žmogui ir Tėvynei popietę-koncertą „Myliu Tėvynę ir Tave“ buvo pakviesta Šiaulių universiteto gimnazijos bendruomenė. Šiltą, nuoširdžią koncertinę programą dovanojo ŠU gimnazijos muzikiniai kolektyvai: mišrusis choras „Poco“, gitaros studija „In White“, grupė „Ekstra“ (vadovai Rasa ir Kęstutis Stoškai). Koncerto metu skambėjo tik lietuviškos ir lietuviška klasika tapusios dainos. Renginį pradėjo iškilmingas ir jaunatviškai elektrinėmis gitaromis suskambęs LR himnas. Renginio svečiai išgirdo ir ŠUG gimnazistų bei mokytojų išrinktą Šimtmečio dainą „Laisvė“ (E. Masytė). Ją atliko choras „Poco“ ir visa gimnazijos bendruomenė. Koncerte kartu su muzika ir atliekamomis dainomis (kaip „Žemėj Lietuvos“, „Tu, Lietuva“, „Rudens naktis“ ir t. t.) sklido jaunatviškumas, patriotiškumas ir nuoširdus pasididžiavimas, kad esame šimtmečio Lietuvos liudytojai.

Renginį vedusi muzikos mokytoja Rasa Stoškuvienė skatino visus ne tik džiaugtis ir švęsti Lietuvos gimtadienį, bet ir susimąstyti, ar „aš tikrai esu žmogus iš Lietuvos, kaip branginu savo gimtąją šalį, kuo galiu prisidėti, kad ji gyvuotų ir klestėtų“.

Gražus ir simbolinis sutapimas, kad Lietuvai minint 100 metines, Šiaulių universiteto gimnazija švenčia savo 15-ąjį gimtadienį. Tad šių gražių sukaktuvių sutapimo proga popietę vainikavo tikras saldus tortadienis – visa gimnazijos bendruomenė vaišinosi tortais.

Smagu, kad tokią gimnazijai svarbią dieną pasveikinti atvyko LR Seimo narys, buvęs ŠU gimnazijos istorijos mokytojas prof. Arūnas Gumuliauskas. Į susitikimą su buvusiu mokytoju ir kolega susirinkę gimnazistai ir mokytojai klausėsi paskaitos apie istorinę Vasario 16-osios svarbą Lietuvos valstybingumo kontekste, taip pat sužinojo naujausias švietimo politikos aktualijas ir perspektyvas. Po paskaitos svečias pakviestas į gimnazijos šventinį koncertą „Myliu Tėvynę ir Tave“, kur dar kartą pasveikino visus su artėjančia švente bei dovanojo gimnazijai knygą.

Gimnazijos koridorius papuošė III–IV klasių gimnazistų fotografijų paroda „Geltona. Žalia. Raudona“, kurią organizavo dailės mokytojos Aurelija Alijošienė ir Virgilija Vasiliauskienė. Mokinių darbais bus galima pasidžiaugti iki balandžio mėnesio.

Vasario 15 d. vakarą gimnazijos bendruomenė dalyvavo jaunimo eisenoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti ir iškilmingoje Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo ceremonijoje ir visuotinėje akcijoje „Šviesos keliu“. Vasario 16 d. jaunimas su mokytojais, tėvais, artimaisiais susirinko prie Juliaus Janonio gimnazijos į šventinį renginys, skirtą 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų – Šiaulių gimnazijos auklėtinių: Mykolo Biržiškos, Stepono Kairio, Alfonso Petrulio ir Jono Vileišio – atminimui įamžinti Šiauliuose.

Į viršų