facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 6 - 8 klasių mokiniai jau antrus metus savanoriškai kartu su savo anglų kalbos mokytoja R. Ramoniene dalyvauja projekte „Healthy Way of Living“. Edukacinių pamokų metu vaikai gyvai, internetu bendrauja su kitais projekto dalyviais iš JAV, Portlando, Meino, kurie mokosi mokosi Linclon vidurinėje mokykloje (Linclon Middle School) 7-8 klasėje (amžius 12-14 metų). Šiuos partnerius padėjo rasti Šiaulių m. P. Višinskio bibliotekos Anglų – Amerikos skaityklos vedėja R. Barisaitė bei Amerikos ambasados Vilniuje darbuotojai. Apie tai informuoja 8-os klasės mokinė Rusnė Gutauskaitė ir anglų kalbos mokytoja Rita Ramonienė.

Pagrindiniai užsiėmimų tikslai yra: pagilinti bei praplėsti anglų kalbos žinias. Dalyvauti bendrame projekte su amerikiečių mokiniais sveikos mitybos bei gyvensenos klausimais, keistis informacija, lyginti, kalbėtis tomis pačiomis aktualiomis temomis su Šiaulių Rėkyvos progimnazijos mokiniais. Drauge atlikti praktines užduotis. Įgyti bei ugdyti komunikacinę kompetenciją, gebėjimą dirbti kartu, bendrauti ir bendradarbiauti.  

Rugsėjo 22 dieną įvyko pirmasis susitikimas šiais mokslo metais. Moksleiviai susitikimo pradžioje susipažino su naujais narias. Senieji projekto dalyviai atpažino vieni kitus. Apsikeitė keliais klausimais. Pamokos metu vaikai kalbėjo bei pristatė skaidres apie savo vasaros atostogas. Aptarė, kokias šalis aplankė, ką jose veikė. Progimnazijos mokiniai supažindino draugus už Atlanto su Lietuvos kraštovaizdžiu, Baltijos pajūriu.

Antrojoje edukacinės pamokos dalyje vaikai pasitarė apie tolimesnes temas bei visų metų planą. Nusprendė kito susitikimo metu pasikalbėti apie ateitį, svajonių profesijas ar net užsibrėžtus tikslus. Vėliau aptarė jiems būdingus klausimus. Palygino Lietuvos ir Amerikos klimatą.

Moksleiviai liko patenkinti pamokos sėkme, tikisi, kad ir toliau vyks šie virtualūs susitikimai, kurių metu mokiniai turi galimybę praplėsti savo akiratį, anglų kalbos žinias, išmokti naujų žodžių. Edukacinėmis anglų kalbos pamokomis mokiniams skiepijamas noras nuolatos mokytis užsienio kalbų ir ruoštis gyventi daugiataučiame ir daugiakalbiame pasaulyje.

Į viršų