facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Rugsėjo 29 d. Šiaulių Didždvario gimnazija jau 98 kartą paminėjo „Mokyklos gynimo dieną“.

Tradiciškai šią dieną prisimenama istorija, kai mokyklos bendruomenė – mokiniai ir mokytojai gynė mokyklos pastatą nuo jį užimti norėjusių bermontininkų. 1919 m. rugsėjo 30 d. gimnazistams ir jų mokytojams atsisakius palikti mokyklą kilo susirėmimas su vokiečiais. Beginkliai vaikai buvo mušami, mėtomi nuo laiptų ir net pro gimnazijos antro aukšto langus. Tik po kruvinos kovos bermontininkams pavyko atimti mokyklos pastatą. Mokslas nutrūko trims mėnesiams. Informuoja Rasa Zvilnaitė, neformalaus ugdymo mokytoja.

Minint šiuos įvykius kasmet pirmokams gimnazistams rengiama gimnazijos istorijos pamoka. Didždvario gimnazijos direktorius Vitalis Balsevičius į susirinkusius pirmokus – būsimąją 98-ąją gimnazistų laidą – kreipėsi tais pačiais žodžiais kaip ir prieš 98-erius metus mokyklai vadovavęs jo pirmtakas; kaip kasmet į mokinius kreipdavosi visi gimnazijai vadovavę direktoriai: „Skaistusis jaunime! Šiandien mes susirinkome paminėti, kaip prieš 98 metus gimnazijos mokiniai ir mokytojai gynė savo mokyklą nuo okupantų. Gindami mokyklą, jie gynė Lietuvos nepriklausomybę. Nepamirškime to. Šiandien mes gimnaziją giname savo gerais darbais, doru elgesiu.“

Mokyklos gynimo dienos renginys šiemet surengtas kartu su naujos sporto erdvės atidarymu – simbolinį kaspiną į paplūdimio tinklinio aikštelę perkirpo gimnazijos direktorius V. Balsevičius, Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė ir Šiaulių m. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Sitnikas. Sveikindamas visus susirinkusius V. Balsevičius pasidžiaugė sėkminga gimnazijos erdvių atnaujinimo pradžia, tuo pačiu pažymėdamas, kad tokios pat sėkmės tikisi ir kituose gimnazijos erdvių atnaujinimo projektuose.

Į viršų