facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2013-02-21 21

„Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė neabejotinai prisidėjo prie to, kad žiema po truputėlį trauktųsi.
„Saulėtekio“ gimnazijos archyvo nuotr.

„Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė neabejotinai prisidėjo prie to, kad žiema po truputėlį trauktųsi, informuoja mokytoja Roma Glinskienė ir skyriaus vedėja Daiva Jagminienė. Užgavėnių dieną gimnazijos kiemelyje dainomis, šokiais, įvairiomis rungtimis gimnazijos folkloro ansamblis „Vieversėlis“ linksmino gausų būrį persirengėlių ir svečių iš Gegužių progimnazijos.
Sušilę po trankių „Meškutės“, „Kepė boba blynus“ šokių, išbandę jėgas virvės traukimo rungtyje, popietės dalyviai dalyvavo kaukių ir persirengėlių parade „Užgavėnės 2013“. Kokių tik personažų čia nesutikom: čigonai ne prašė, o patys vaišino, arklys kvietė visus jodinėti, ubagai prašė išmaldos, o vestuvininkai kvietė ragauti taip gardžiai kvepiančių, čia pat kieme kepamų blynų. Stalai lūžo ne tik nuo blynų, bet ir nuo skanėstų, iškeptų namuose, kurių kvapas viliote viliojo praeivius. Po blynų kąsniavimo ir arbatos ragavimo, kai pilvai buvo kietesni už kaktą (juk per šią vieną iš linksmiausių švenčių ir būtina daug prisivalgyti), mėgstantys žvejoti patraukė į „poledinę žūklę“, kiti gaudyti blusų rungtyje „Sugauk blusą“. Nuobodžiaujančių nebuvo: visos klasės, iš anksto paruošusios po liaudies šokį, kvietė visus prisijungti, o kojos pačios kilnojosi nuo linksmo „Vieversėlio“ pritarimo.
Šventės pabaigoje po žiemos ir pavasario būtybių – Lašininio ir Kanapinio – kovos, kaip visada nugalėjo Kanapinis, o Lašininiui teko pasitraukti. Linksmybių pabaigoje dar reikėjo atsikratyti visų blogybių, kurias įasmenina Morė. Užkurtas laužas gimnazijos kieme ir sudeginta Morė pranašauja šiltą ir gražų artėjantį pavasarį.

Parengė Romualda URBONAVIČIŪTĖ                                        

Į viršų