facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2013-02-21 24

Vijolių vidurinėje mokykloje pasirinkta Užgavėnių šventės forma pasiekė savo tikslą – įtraukti, nustebinti, prajuokinti kuo daugiau dalyvių.
Vijolių vidurinės mokyklos archyvo nuotr.

Taip teigia Vijolių vidurinės mokyklos lietuvių kalbos ir etnokultūros mokytoja J. Plungienė. Todėl mokykloje pasirinkta Užgavėnių šventės forma pasiekė savo tikslą – įtraukti, nustebinti, prajuokinti kuo daugiau dalyvių. Per lietuvių kalbos pamokas mokiniai susipažino su šventės papročiais, sužinojo, kad eiti ir šaukti – žemas lygis. Mokytoja S. Maskaliovienė pabrėžė, kad Užgavėnių karnavalo dalyviai turi užsidirbti dovanas, parodyti, ką moka geriausiai, ruoštis iš anksto.
Pasiruošimas teikė daug džiaugsmo. Mokiniai, žinodami daug įvairiausių kaukių darymo būdų, pasirinko, jų manymu, prasmingiausią – naudojo nereikalingas produktų pakuotes, senas dėžes. Gofruotas kartonas – dėkinga medžiaga, nes yra pakankamai tvirtas, be to, galima išlenkti pagal veido formą, lengva dekoruoti. 7 klasės mokinės V. Kasnauskaitė, R. Mykolaitytė ir D. Jonikaitė siuvo žiemos demoną – Morę. Ji pasiūta žmogaus dydžio, papuošta jaunosios šydu ir juosta su užrašu „Mis Morė“. Užgavėnių išvakarėse mokiniai ja žaidė tarsi lėle, net šokti mokė.
Mokyklos socialinė darbuotoja I. Tamošaitienė siūlė neruošti griežto scenarijaus, suteikti vaikams galimybę improvizuoti. Ji pati į mokyklą atskubėjo su akordeonu ir tapo šventės siela. Šventės metu persirengėliai mokyklos bendruomenę užklupo netikėtai, skelbėsi esantys vestuvininkai, kuriems reikia skubiai rasti bažnyčią, kraičio, kitus net bandė iškraustyti iš klasės, nes visai tinkamas „butas“ jauniesiems. Daktare persirengusi mokytoja S. Maskaliovienė tarp mokytojų intensyviai ieškojo jaunikiui gražesnės ir „bagotesnės“ nuotakos už Morę. Norintys atsikratyti nekviestų svečių, turėjo išsipirkti pinigais ar skanėstais, o nepasiruošusius vestuvininkai tiesiog apvogė – susirinko kuprines, penalus, šiuos daiktus reikėjo išsipirkti mokyklos fojė šokant su More, bučiuojant jaunikį ar atliekant kitą šmaikščią užduotį.
Šventės metu neapsieita ir be tradicinės Lašininio ir Kanapinio kovos, šiuos personažus vaidino 7 klasės mokinės U. Misevičiūtė ir A. Linkutė, į kovą kviesti visi norintys, sportiškas Lašininis linksmai kovėsi ir garbingai pralaimėjo visas kovas.
Po šventės vaikams išdalinus „laimikį“, skirtas netradicinis namų darbas – ne tik kaimynus aplankyti ir gerų metų palinkėti, bet ir važinėtis rogutėmis, dūkti sniege.

Parengė Romualda URBONAVIČIŪTĖ

Į viršų