facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2013-02-01 31

Jau dešimtmetį Juliaus Janonio gimnazijoje vykdomas projektas „Šakotas giminės medis“.
Juliaus Janonio gimnazijos archyvo nuotr.

Jau dešimtmetį Juliaus Janonio gimnazijoje vykdomas projektas „Šakotas giminės medis“, praneša Aistė Stulgytė, ID klasės mokinė. Tai labai įdomus, daug laiko reikalaujantis darbas. Kiekvienas pirmoje klasėje besimokantis gimnazistas atlieka šį projektą.
Pirmiausiai mokiniai dalyvauja integruotoje lietuvių kalbos ir etikos pamokoje, kurioje jie yra supažindinami su darbo reikalavimais, mokiniams išsamiai paaiškinama, ką ir kaip reikės daryti, mokytojos parodo pavyzdžių. Po to moksleiviai patys imasi darbo. Jų užduotis – rasti informacijos apie seniausius giminės žmones, jų vardus ir pavardes, gimimo datas, profesijas ir įdomių faktų apie savo giminę. Surinkę informaciją, mokiniai surašo ant lapo vardus ir pavardes, o tuomet pristato darbus klasėse. Tai labai atsakingas ir svarbus darbas, vaikai važiuoja į kaimus, klausosi senelių ir prosenelių pasakojimų, daugiau pabendrauja su tėveliais.
Darbai pristatomi labai įvairiai: mokiniai pasakoja įvairiausių istorijų apie prosenelių tremtį, senelių ūkius, pristato giminėje esančius sportininkus, menininkus... Pasakojama ir apie giminės tradicijas. Kai kas turi ir savo giminės išleistą knygą, kiti rodo nuotraukas, laikraščių straipsnius ar giminaičių apdovanojimus, medalius. Mokinių darbai gražūs, originalūs, spalvingi. Tie, kas moka piešti, padaro meniškų medžių, kiti nubraižo tvarkingų schemų.
Iš projektinių darbų kiekvienais metais surengiama paroda. Ją galės apžiūrėti visi mokiniai, mokytojai, į mokyklą atvykę tėveliai ir svečiai.
Genealoginis medis pravers mokiniams ir ateityje, jį galės perduoti ateinančioms kartoms.

Parengė Romualda URBONAVIČIŪTĖ

Į viršų