facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2012-12-12 03

Simono Daukanto gimnazijoje vyko renginys, skirtas lietuvių poeto Jono Mačiulio–Maironio 150–osioms gimimo metinėms.
Simono Daukanto gimnazijos archyvo nuotr.

Lietuvių kalbos savaitė Simono Daukanto gimnazijoje tęsia dalykinių kalbos savaičių tradicijas, informuoja lietuvių kalbos mokytojos Alvyda Jusienė ir Jūratė Stancelienė. Renginys buvo skirtas lietuvių poeto Jono Mačiulio–Maironio 150–osioms gimimo metinėms. Kiekviena diena turėjo savo pavadinimus. Pirmadienį pavadinome pokalbių diena. Gimnazistai susitiko su rašytoja Dovile Zelčiūte. Pernai pasirodė jos pokalbių apie teatrą knyga „Po repeticijos“, kurioje – šešiolikos Lietuvos teatro kūrėjų interviu. Rašytoja mokiniams pasakojo apie tai, kaip ji ėmė interviu iš įvairių aktorių ir režisierių. Pasirodo, nėra taip paprasta susitarti su užsiėmusiais žmonėmis, bendrauti taip, kad jie atsivertų.
Kaligrafijos dieną (antradienį) rinkome gražiausiai rašančius gimnazistus. Nors drąsuolių prigužėjo pilnas kabinetas, bet, pasirodo, ne taip paprasta pagal visus reikalavimus nurašyti tekstą. Laimėjo tie mokiniai, kurie nuolat savo raštą puoselėja, nesugadina jo greitraščiu, tobulina dalyvaudami respublikiniuose dailyraščio konkursuose.
Trečioji kalbos savaitės diena (raštingumo) buvo labai rimta. Į kabinetus susirinko mokiniai, kurie norėjo išbandyti jėgas diktanto rašymo konkurse. Vienoje grupėje varžėsi I–II klasių gimnazistai, kitoje – III–IV. Mokiniai labai susikaupė ir surimtėjo, išgirdę pirmuosius diktanto žodžius apie didį Lietuvos dainių Maironį: ,,Poetas gimsta tada, kai jame pabunda meilė“. Berašant diktantą mokiniams pabudo meilė gimtajam žodžiui, jo puoselėjimui, nes jaudinančius ir svarius E. Mieželaičio žodžius apie Maironį jie stengėsi parašyti taisyklingai. Taip dažnai rungiamės sportinėse varžybose, o taip retai giname gimtojo žodžio garbę. Garbę vadintis geriausiais diktanto rašytojais pelnė ketvirtokas Vaidas Mikalauskas, trečiokė Miglė Kungytė, antrokė Martyna Melinytė ir pirmokė Aistė Petkauskaitė.
Išminties dieną laukėme atvykstančių svečių iš įvairių mokyklų: Šiaulių sanatorinės mokyklos, Medelyno, Rėkyvos, Romuvos progimnazijų, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinės mokyklos. Įtampą mokiniams ir mokytojams didino dar ir tai, kad svečių laukėme ne savo S. Daukanto gimnazijoje, o Medelyno progimnazijoje, kurioje ir buvo organizuotas renginys. Dėkojame progimnazijos administracijai ir lietuvių kalbos mokytojoms, mus priėmusioms ir paruošusioms patalpas renginiui organizuoti. O mokiniams buvo kur paplušėti atliekant viktorinos užduotis. Komandoms reikėjo ir prisistatyti, stebėti filmą apie Maironį ir atsakyti į klausimus, sudėti į posmus sukarpytus Maironio eilėraščius, atsakyti į trumpojo turnyro klausimus. Viktorinoje dalyvavo 7–9 klasių mokiniai, o jiems padėjo moderatoriai – S. Daukanto gimnazistai ketvirtokai. Vyresnieji mokiniai padrąsino svečius, patarinėjo, padėjo žemesniųjų klasių mokiniams sekti renginio eigą. Po įtempto darbo išryškėjo viktorinos „Maironis ir Lietuva“ nugalėtojai: I vieta - Šiaulių sanatorinė mokykla, Medelyno progimnazija; II vieta - Simono Daukanto gimnazija, Rėkyvos progimnazija; III vieta – Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinė mokykla, Romuvos progimnazija.
Kūrybos diena buvo pati sudėtingiausia, nes mūza ne visada aplanko, kai reikia. Tačiau kūrybingiausieji su frazėmis iš Maironio eilėraščių kūrė miniatiūras, vaizdelius, impresijas. Išrinkome nugalėtojus: I vietą laimėjo trečiokas Mindaugas Kaveckis; II vietą – ketvirtokė Domantė Kantauskaitė; III vietą – ketvirtokas Deividas Čereška.

Parengė Romualda URBONAVIČIŪTĖ

Į viršų