facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2013-04-08 20

Moksleivės iš Vokietijos Patricia Paulina Grabietz ir Lea Brammer į Šiaulius atvykusios stažuotis sakė, kad nesitikėjo, jog taip šiltai ir draugiškai bus sutiktos svečioje šalyje.
Linos ABROMAVIČIENĖS nuotr.

Lina ABROMAVIČIENĖ
Šią savaitę Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriuje pagal Leonardo da Vinči projektą viešėjo dvi moksleivės iš Vokietijos Burgdorfo profesinės mokyklos.
Mokinės iš Vokietijos Patricia Paulina Grabietz ir Lea Brammer Šiaulių profesiniame centre praleido visą savaitę. Likusias tris savaites praktinį mokomąjį darbą atliks „Baltik vairas“ gamykloje.

Praktinė nauda ir įgūdžiai centre
Šiaulių profesinio rengimo centras bendradarbiauja su užsienio profesinio rengimo mokyklomis. Kadangi projektai yra orientuoti į moksleivių mobilumą užsienyje, jaunimui patinka dalyvauti programoje ir noriai vyksta mokytis į užsienį, kad galėtų susipažinti ne tik su užsienio aplinka, kultūra, bet ir su užsienio darbo specifika.
Pasak Šiaulių profesinio centro projektų vadovės Giedrės Chrapač, atvykusios moksleivės į Šiaulius pagal programą jau spėjo susirasti draugų, todėl darbas gamykloje neprailgs, nes jau turės, su kuo pabendrauti. Vokietijoje abi moksleivės mokosi didmeninės prekybos ir verslo specialybę: P. P. Grabietz – antrajame, o L. Brammer – pirmajame kurse.
G. Chrapač sako, kad moksleives Šiaulių profesinio rengimo centre labai sužavėjo Prekybos ir verslo skyrius, kuriame merginos susipažino su prekybos naujausia įranga, pamatė, kaip moksleiviai dirba mokomojoje parduotuvėje. „Profesinis mokymas Vokietijoje visai kitoks nei Lietuvoje, nes kelias dienas išklausę teorinių pamokų mokiniai yra siunčiami atlikti praktiką įmonėje. Mes visas mokomąsias priemones turime patys, todėl pamatyti, kaip viskas veikia, galima tiesiog Profesinio rengimo centre“, - sako G. Chrapač.

Stažuotis vyksta ir moksleiviai, ir mokytojai
Labai svarbu, pasak G. Chrapač, dalytis informacija ir patirtimi, kad jauni specialistai būtų kuo labiau produktyvūs darbo rinkoje. „Prisiminus, kaip mūsų moksleiviai vyko į Italiją, stengiamės netraumuoti svečių užversdami juos įvairia veikla pirmąją savaitę, kai viskas nauja ir nepažįstama, kelia baimę. Suprantame, kad pirma savaitė yra susipažinimui ir per daug apkrauti moksleivių nereikėtų. Todėl stengiamės atsižvelgti į merginų pageidavimus ir pagal tai sudaryti užsiėmimų grafiką“, - pasakoja G. Chrapač.
Remdamiesi Šiaulių profesinio rengimo centro moksleivių patirtimi užsienyje nusprendė, jog moksleivės iš Vokietijos savaitę praleis mokykloje ir tik tada keliaus mokytis dirbti į įmonę.
G. Chrapač sako, kad Leonardo da Vinči programoje dalyvauja ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai. „Į Vokietiją Lietuvos mokytojai keliauja keltis kvalifikaciją. Mūsų mokytojai labai noriai ir aktyviai dalyvauja šioje programoje, kaip ir moksleiviai. Mūsų Profesinio rengimo centro visų specialybių moksleiviai jau yra pabuvoję užsienyje, nors daugiau mes sulaukiame svečių“, - sako G. Chrapač.

Mokėsi gaminti cepelinus
Šiaulių profesinio centro valgyklos vedėja Nijolė Garbačiauskienė sako, kad moksleivės iš Vokietijos labai domisi lietuviško maisto tradicijomis, todėl buvo sugalvota viešnioms pasiūlyti pabandyti gaminti cepelinus.
Pačios merginos nusprendė pagaminti firminius vokiečių tradicinius šnicelius, kurie kiek panašūs į lietuviškus karbonadus. „Lietuvaitės kaip tradicinį patiekalą pateikė cepelinus. P. P. Grabietz ir L. Brammer savo ruoštu sugalvojo gaminti šnicelius. Tačiau tai dar pirma savaitė, todėl tikimės, kad jos mums dar kokių nors vokiškų receptų atskleis“, - sakė N. Garbačiauskienė.
Pasak valgyklos vedėjos, tarptautinė, mokyklas suburianti bendrauti, programa labai traukia moksleivius. „Moksleiviai stengiasi prisiminti išmoktą anglų kalbą, kad galėtų pabendrauti su užsienietėmis“, - teigia valgyklos vedėja.
Moksleivėms iš Vokietijos visą savaitę vertėjavo ir visur lydėjo anglų kalbos mokytoja Rūta Ribokovienė. Pasak jos, moksleivėms P. P. Grabietz ir L. Brammer patinka svečiuotis Šiauliuose, nes, anot jų, šiauliečiai labai draugiški, svetingi žmonės.
„Merginos viskuo patenkintos. Net mielai sukiojosi virtuvėje. Labiausiai joms patiko kepti lietuviškus sausainius. Taip pat jos dalyvavo ir pamokose: jų dėmesį patraukė nauji kasos aparatai. P. P. Grabietz jau yra dirbusi parduotuvėje, tačiau su senesniu kasos aparatu, todėl jai buvo labai įdomu prisiliesti prie naujoviško kasos aparato“, - pasakoja R. Ribokovienė.

Į viršų