2012-11-25 04

Grupė Simono Daukanto gimnazijos moksleivių kartu su mokytojais dalyvavo Rygos 88-ojoje vidurinėje mokykloje vykusiame matematikos uždavinių sprendimo konkurse.
Simono Daukanto gimnazijos archyvo nuotr.

Grupė Simono Daukanto gimnazijos moksleivių kartu su mokytojais dalyvavo Rygos 88-ojoje vidurinėje mokykloje vykusiame matematikos uždavinių sprendimo konkurse, kurio tikslas buvo ne tik rasti uždavinio atsakymą, bet pateikti ir apginti uždavinio sprendimą. Be to, gimnazistams buvo įdomu sužinoti ir palyginti dviejų baltiškų respublikų mokyklų gyvenimą, jų vertybes, kultūrą, pasidalyti patirtimi, informuoja Irena Trijonienė, matematikos mokytoja, ir Aistė Bartoševičiūtė, IVB klasės mokinė.
Gimnazijos komanda Rygoje pademonstravo mokinių sukurtą filmą apie Simoną Daukantą, skaidres, atspindinčias gimnazijos gyvenimą iš įvairių organizuojamų tarptautinių, respublikinių konferencijų, šokio studijos „Areka“, choro „Mes galim“ repeticijų ir koncertų. Daukantiečiai pasidžiaugė sporto pasiekimais, apsilankymu Europos parlamente, kai laimėjo kelionę Į Strasbūrą, papasakojo, kaip aktyviausi gimnazistai dirbo Lietuvos vyriausybėje, pasidžiaugė mokytojų ir mokinių kūrybingumu, parodė videofilmą apie mokinių gyvenimą ir laisvalaikį. Ketvirtokė Aistė Bartoševičiūtė atliko savo kūrybos dainą.
Po pristatymo prasidėjo matematikos „mūšis“ tarp abiejų mokyklų komandų. Mūšį vertino iš mokinių ir mokytojų sudaryta vertinimo grupė. Užduotys nebuvo lengvos, nes reikėjo parodyti ne tik matematines žinias, bet ir atrasti bei paaiškinti šešių uždavinių sprendimo kelius anglų arba rusų kalbomis. Sėkmė lydėjo mūsų komandą – laimėta pirmoji vieta.

Į viršų