facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2013-01-17 08

Gegužių progimnazijoje vyko šventė „Atbėga elnias devyniaragis“.
Gegužių progimnazijos archyvo nuotr.

2012-ųjų metų išlydėjimas Gegužių progimnazijos bendruomenei buvo išskirtinis, nes į mokyklą su dovanomis atvyko ne tik Kalėdų Senelis, bet ir Elnias Devyniaragis…
Gruodžio mėnesį Gegužių progimnazijoje vyko Gėrio ir sugrįžtančios Saulės šventės „Atbėga elnias Devyniaragis“ renginiai: bendruomenės klube „Savi“ susirinkusios mokinių mamos ir mokytojai dekoravo žvakes, mokiniai kūrė sveikinimo atvirukus, keramikinius paukščius, Saldaturgyje pardavinėjo skanumynus, visos surinktos lėšos buvo skiriamos Gegužių mokyklos bendruomenės „Gėrio fondui“, kurio įkūrimo iniciatorė – etikos mokytoja Ilona Zazienė.
Gruodžio 6-ąją, per atvirų durų dieną tėvams, kai į mokyklą sugužėjo mokinių tėvai, pirmą kartą mokyklos istorijoje organizuotas „Gėrio aukcionas“ (vedėja – I. Zazienė). Į aukciono dėžutę pirmieji svarų indėlį įnešė Dominyko iš 4A tėveliai – Vilma ir Svajūnas Toleikiai.
Bendruomenės nariai aukcione įsigijo: paveikslą „Rojaus sodas“ (autorius dailės mokytojas I. Oss), reprodukciją „Mandala“ (autorė progimnazijos direktorė S. Baranauskienė), Gegužių progimnazijos 40 metų jubiliejinę knygą „40 žingsnių“ su dainininko, buvusio mokyklos mokinio, Gyčio Paškevičiaus autografu, kalėdinį atviruką (autorius 1B klasės mokinys M. Kazanavičius), 6B klasės mokinių kalendorių „2013 metų kalendorius“ (darbo kūrybinė vadovė mokytoja D. Stakvilevičienė), Šiaulių fotostudijos „Stop kadras“ kvietimą šventinei šeimos fotosesijai, mokyklos ansamblio ,,LaFa“ (vadovė muzikos mokytoja R. Janulienė) naujos dainos premjerą.
Aukcionas prabėgo nuoširdžioje ir žvakių šviesos užlietoje salėje, skambėjo šilti žodžiai, patyrėme vilties ir gėrio akimirkų... Pleveno geranoriškumas, subtilumas, ištryškusias ašaras nuskaidrino šypsena ir mintis, kad jei likimas kai kam davė gyvenimą, bet laimės pamiršo duoti, kas kiti, jei ne mes – bendruomenė – suremsime pečius ir visi pakelsime sunkią naštą...
Paskutinė Advento savaitė ypatinga buvo tuo, kad kiekvieną dieną vyko šventiniai renginiai: „Saldaturgis“, „Apsikabinimų diena“, „Keptų obuoliukų su cinamonu“ vaišės, „Gerų darbų angelo“ kūrimas, „Elnio Devyniaragio dovanos“, Šv. Mišios Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje.
„Elnio Devyniaragio dovanos“ šventė ypatinga tuo, kad suartino Gegužių progimnazijos bendruomenę, suteikė kalėdinės šilumos, išaiškėjo, kad galime visi kaip bitutės į bendrą avilį nešti medų, gėrį – kas šaukšteliu, kas puodeliu, o kas kibirėliu...
Gėrio šventę organizavo mokytojai Ilona Zazienė, Elvyra Ramoškienė, Nijolė Bartkevičienė, Dana Kulikauskienė, Ingrida Bernotienė – tėvų komiteto pirmininkė, ETHOS – mokyklos etikos klubo nariai.

Parengė Romualda URBONAVIČIŪTĖ

Į viršų