facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Naujoje Lietuvos higienos normos "Sveikatos priežiūros įstaigos. Infekcijų kontrolės reikalavimai" redakcijoje atsisakyta perteklinių, neįgyvendinamų reikalavimų, teigia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai.

Norma parengta atsižvelgiant į visų sveikatos priežiūros įstaigų galimybes įgyvendinti keliamus higienos reikalavimus. Joje atsisakyta rekomendacinio pobūdžio ir perteklinių nuostatų, nebeliko kitais teisės aktais reglamentuojamų nuostatų, pavyzdžiui, reikalavimų medicininių atliekų tvarkymui, sveikatos priežiūros įstaigoje susidarančių skalbinių tvarkymui ir panašių.

Taip pat atsisakyta reikalavimų medicinos prietaisams atitikti tam tikrus standartus, nes tai paliekama spręsti pačioms sveikatos priežiūros įstaigoms, pasirenkant jų poreikį atitinkančius medicinos prietaisus.

Normoje nustatyta, kad medicinos prietaisai turi būti prižiūrimi, vadovaujantis gamintojo instrukcijomis, o tik jų nesant - normos reikalavimais. Tai leis išvengti nuolat kildavusių nesusipratimų dėl skirtingų gamintojo instrukcijose pateikiamų ir higienos normomis reglamentuotų reikalavimų, teigiama ministerijos pranešime spaudai.

Naująją higienos normą patvirtino ministras Raimondas Šukys.
ELTA 
Į viršų