facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Nuo senų senovės medis yra augimo, jėgos, stiprybės ir amžinojo gyvybės atsinaujinimo gamtas cikle simbolis. Žmonės ir medžiai turi bendrą likimą. Šis žinojimas dar nėra visai išnykęs iš žmonių sąmonės ir šiandien įgauna naujos energijos.

Žinomi menininkai, filosofai ir poetai, lankydami „savo medžius“, šaukdavosi įkvėpimo ir naujų kūrybinių jėgų. Gautama Buddha po Šventuoju medžiu patyrė nušvitimą.

Medžiai yra gyvos kvėpuojančios būtybės su oda, kraujagyslėmis, kraujo apytaka ir nervais. Jie jaučia skausmą ir džiaugsmą, turi gebėjimų ir gydomųjų savybių, jie gal bendrauti su žmogumi, gydyti jo sielą ir kūną, keisti charakterį, teikti paguodą ir dar daug ką.

Dar prieš 200 metų buvo žmonių, kurie jautė ypatingą ryšį su medžiais, gimus vaikui, tėvai kieme arba sode pasodindavo medį. Dažnai tarp medžio ir vaiko užmegzdavo papildomą ryšį, kartais medį paliedavo vandeniu, kuriame pirmą kartą numaudė kūdikį.

Tikriausiai ne vienas esame girdėję, kad medžiai gali sustiprinti sveikatą ir net padėti atsikratyti kai kurių ligų. Teko matyti žmonių, besiglaudžiančių prie medžių kamienų, matyt, tikintis medžių pagalbos sveikatai.

Nuo seno žinoma, kad medžiai turi gydomųjų galių, bet tikėtis, kad vien jų pagalba galima susigrąžinti prarastą sveikatą, be abejo, būtų pernelyg naivu. Susirgus reikia kreiptis į gydytoją ir pildyti jo nurodymus, o dendroterapiją – gydymą medžiais arba mediena galima pasitelkti tik kaip papildomą gydymo priemonę.

Kiekvienas medis savaip rezonuoja su žmogaus kraujotakos, limfine bei nervų sistema ir daro atitinkamą įtaką sveikatai. To siekiant galima paprasčiausiai būti šalia medžio, glaustis prie jo kamieno arba prie probleminių kūno zonų glausti medžių nuopjovas arba pliauskeles. Vien pasivaikščiojus po mišką gali išnykti nuovargis, pagerėti nuotaika ir savijauta. Norint iš medžių gauti daugiau naudos, reikėtų specialiai su jais „padirbėti“. Pavyzdžiui, stokojant jėgų, reikia palaikyti apglėbus ąžuolą, gali kaipmat užplūsti energija, sumušus kelį, prispausti skaudamą vietą prie ievos kamieno – greičiau išnyksta mėlynė, skaudant dančiui, priglausti skruostą prie drebulės – skausmas atlėgsta ir t. t. Beje, kad dedroterapija būtų iš tikrųjų efektyvi, geriausia glaustis tik prie sveikų, tiesių medžių, augančių šiek tiek atokiau nuo kitų jų gentainių. Laikoma, kad dendroterapijos negalima pradėti keičiantis mėnulio fazėms, per jaunatį arba pilnatį ir pirmąją priešpilnio bei delčios dieną. Dalytis energija su medžiais, neliečiant jų kamienų, tinkamos visos dienos.

Donorai ir vampyrai

Vieni medžiai linkę duoti žmogui savo energiją, kiti, atvirkščiai, pasiruošę savintis energiją iš žmogaus. Todėl, siekiant naudos sveikatai, labai svarbu mokėti atskirti medžius – donorus nuo medžių – vampyrų. Tai nėra sudėtinga – užtenka pabūti keletą minučių prisiglaudus prie medžio kamieno. Jeigu po to užplūsta jėgos ir gera nuotaika, vadinasi, medis yra donoras, o jeigu ima stigti jėgų, pablogėja nuotaika arba  pradeda skaudėti galvą, jis tikriausiai – vampyras. Dar paprasčiau nustatyti donorus ir vampyrus naudojant folijos juostelę. Laikant tokią juostelę rankoje, reikia prisiartinti prie medžio kamieno ir stebėti: jeigu laisvasis juostelės galas pasiduoda kamieno link, tai medis pasiruošęs duoti energijos, o jeigu jis traukiasi nuo jo – medis pasiruošęs imti energiją. Pačiais stipriausiais energijos donorais laikomi ąžuolai, beržai, pušys, eglės, kedrai, abrikosai ir, visi žydintys vaismedžiai, o pačiais stipriausiais vampyrais vampyrais -  drebulės, topoliai ir alksniai. Niekada ne pro šalį specialiai patikrinti „kas yra kas“. Bijoti energiją siurbiančio medžio nereikia. Užsiimant dendroterapija, rekomenduotina pirmiausiai „pabendrauti“ su medžiu-vampyru, siekiant atsikratyti neigiamos energijos, o po to, su medžiu-donoru, norint pasisemti teigiamos energijos.

Norint tik pasikeisti energija, užtenka 3-5 minutes pastovėti rpie pasirinkto medžio 2-3 cm atstumu, neprisispaudžiant prie jo kamieno: geriausia basomis kojomis ir apsirengus plonais drabužiais, pasiūtais iš natūralių audinių. Norint, kad medis padėtų atsikratyti kokios nors ligos, reikia pasirinkti vieną iš šių gydymo būdų.

* Sergant skrandžio, kasos, kepenų, žarnyno, širdies, plaučių ligomis, karščiuojant, norint sulėtinti aterosklerozės progresavimą, pakelti organizmo tonusą, reikia atsistoti maždaug per 5 centimetrus nuo augančio medžio, apkabinti jį rankomis ir keletą minučių pabūti stipriai prisiglaudus prie kamieno krūtine ir pilvu.

* Sergant radikulitu, inkstų ligomis, siekiant normalizuoti arterinį spaudimą arba nervų sistemos veiklą, reikia atsitūpti prie medžio, rankas padėti ant kelių ir pabūti nugarą tvirtai priglaudus prie kamieno.

* Sergant stuburo ligomis, reikia pastovėti prie medžio, rankas padėjus ant liemens, o nugarą ir sprandą priglaudus prie kamieno.

* Peršalus vienas pragręžtas arba įpjautas beržinis diskelis priglaudžiamas prie stuburgalio srities, o kitas uždedamas ant viršugalvio. Gydomųjų seansų trukmė 15-20 minučių. Jie daromi 3 kartus per dieną.

* Sergant angina, drebuliniai diskeliai dedami ant pažandžių limfmazgių srities. Seansai daromi 3 kartus per dieną – po 15 minučių.

* Sumušimai gydomi drebuliniais diskeliais: glaudžiama juos prie sumušimo vietos 15-20 minučių, nesusiformuoja kraujosrūvos.

* Skaudant dančiui, drebulinis diskelis glaudžiamas prie skruosto maždaug 15-20 minučių, kol atlėgsta skausmas, be abejo, nesveiko danties užgydyti diskeliu neįmanoma – būtina kreiptis į odontologą.

Varginant nemigai prieš naktį drebulinis diskelis palaikomas ant saulės rezginio srities.

Mediniai „gydytojai“ - į namus

Gydyti gali ne tik medžiai, bet ir mediena. Ji gali padėti sergant lėtinėmis ligomis, išsivysčius jų paūmėjimams. Be abejo, gydytis galima tik prieš tai pasikonsultavus su gydytoju ir žinant tikslią diagnozę. Gydymui tinka miško medžių storų šakų nenulupta žieve disko pavidalo nuopjovos arba pliauskelės. Pavyzdžiui, skaudant galvai arba padidėjus kraujospūdžiui, reikia medinį diskelį pleistru priklijuoti prie pakaušio duobutės, esančios po pakaušio iškilimu–gumburu, paūmėjus radikulitui – prie labiausiai skaudamos vietos nugaroje ir t. t. Tokie biokorektoriai, pagaminti iš beržo arba ąžuolo, ne tik pagerina nuotaiką, tonizuoja organizmą, bet ir labai palankiai veikia stuburą, nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemą, gerina vidaus organų ir smegenų veiklą. Medis – nepailstamas energijos švytuoklės šaltinis, augimo, stiprybės ir amžinojo gyvybės atsinaujinimo gamtos cikle įvaizdis.

Medžiai keičia mūsų gyvenimą, ir mes vėl susijungiame su gamta.

Parengė Liudvikas RULINSKAS

Į viršų