facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Reguliuoja rūgštingumą

Sparčiai trumpėja dienos, ilgėja naktys, oras tampa vis šaltesnis ir niūresnis. O atšalus orams paūmėja skrandžio ligos. Tinkamai vartojant medų per kelis mėnesius gali susireguliuoti skrandžio rūgštingumas. Esant padidėjusiam rūgštingumui medų reikia tirpinti šiltame vandenyje ir išgerti greitai 1,5-2 valandas prieš valgį, o esant mažam rūgštingumui – medų maišyti šaltame vandenyje ir gerti lėtai, mažais gurkšneliais, 5 minutes prieš valgį.

Vaistai nuo peršalimo

Vėlyvą rudenį ir vaikai, ir suaugusieji dažnai persišaldo. Yra daug liaudies medicinos receptų, kaip vartoti medų nuo peršalimo. Po sunkių peršalimo ligų jėgas atgauti siūloma pabandyti labai seną kaimišką receptą: paimti lygiomis dalimis po 100 gramų medaus, grietinėlės, žąsies taukų, kakavos miltelių, išspausti vieno alijošiaus lapo sulčių, gerai viską išmaišyti ir gerti po šaukštą du kartus per dieną. Gal kiek sunkiau bus gauti žąsies taukų, tačiau verta paieškoti. Mažiems vaikams šis receptas netinka, tik jau lankantiems mokyklą ir suaugusiems žmonėms.

Medus – vienas seniausių gamtos produktų, dedamų į medikamentus, skirtus kosuliui malšinti. Iki šiol žinoma priemonė yra karštas pienas su medumi. Jis skystina bronchuose esančias gleives. Liaudies medicina žino daugybę kitų medikamentų, kurių sudėtyje yra medaus. Medus maišomas su ridikais, krienais, svogūnais, pienu ir pankoliais.

Parengė Liudvikas RULINSKAS

Į viršų