facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Karštymečiu gydymo įstaigose apsilanko vis daugiau žmonių, susirgusių labiau šaltam metų laikotarpiui būdingomis ligomis - laringitu, faringitu, bronchitu, plaučių uždegimu.

"Peršalimo" simptomus gali sąlygoti karštomis dienomis ar naktimis komforto sąlygas žmonėms užtikrinantys oro kondicionieriai, dar tiksliau - didelis temperatūrų skirtumas, kuris susidaro juos naudojant, Eltai aiškino Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės 1-ojo vidaus ligų skyriaus vedėjas pulmonologas doc. Alfredas Bagdonas.

"Iš tikrųjų, mūsų ligoninės palatose šią vasarą padaugėjo plaučių uždegimu bei kitomis peršalimo ligomis sergančių žmonių. Pernelyg didelis patalpų atšaldymas naudojant kondicionierius staiga atvėsina bei išdžiovina kvėpavimo takų, nosiaryklės gleivinę, tai nieko stebėtino, kad dažnam prireikia gydytojų pagalbos susirgus. Pastebėjome, kad dažnai į mus kreipiasi pacientai iš įstaigų, parūpinusių savo darbuotojams kondicionierių. Viena valstybinės įstaigos tarnautoja, susirgusi plaučių uždegimu, pasakojo, kad vidurvasarį saugojosi... nuo šalčio patalpose kaklą apsivyniojusi šaliku ir vilkėdama storą megztinį, bet išvengti ligos nepasisekė", - teigė gydytojas.

Doc. A. Bagdono pastebėjimu, dažnai karštą dieną peršąla automobilių vairuotojai ar keleiviai, kai įsėdę į į automobilį stengiasi greitai jį atsivėsinti įsijungę kondicionierių. O tie, kurie mėgsta keliauti iškišę rankas per atidarytą langą, neretai įsitaiso ir kitokių ilgo gydymo reikalaujančių bėdų - peties, alkūnės nervų, sąnarių uždegimų.

Gydytojai pataria net ir karščiausią dieną negerti smarkiai atšaldytų skysčių, vengti skersvėjų, o įjungus ventiliatorių ar kondicionierių kitame kambaryje palaukti, kol patalpoje temperatūra sumažės, oras išsivėdins, tik tada vėl darbuotis, dažniau darant pertraukėles. Reikėtų siekti, kad darbo aplinkos temperatūra būtų ne žemesnė nei 21-22 laipsniai Celsijaus.
ELTA 
Į viršų