facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Ligoninėse galės atsirasti atskiri skyriai ar lovos, kur galės būti kompleksiškai gydomi sergantieji įvairiomis senyvo amžiaus žmonių ligomis, teikiamos slaugos ir reabilitacijos paslaugos. Tokią galimybę sudaro parengti Geriatrijos profilio paslaugų teikimo specialieji reikalavimai ir bazinė kaina.

"Nesklandumai atsirasdavo visų pirma todėl, kad ligoninės nenorėdavo gydyti vyresnio ir senyvo amžiaus pacientų, nes tokie asmenys paprastai sirgdavo ne viena liga, jiems būdavo reikalinga ir slauga. Tačiau teritorinės ligonių kasos apmokėdavo tik už tos ligos gydymą, dėl kurios pacientas patekdavo į ligoninę. Patvirtinus geriatrijos profilį ligoninėse galės atsirasti šias paslaugas teikiantys skyriai arba lovos kituose skyriuose, gydymo įstaigoms už šio profilio paslaugas bus mokama žymiai daugiau", - Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime cituojama viceministrė Nora Ribokienė.

Naujovėmis siekiama, kad geriatrijos paslaugos pagal poreikį būtų teikiamos pacientams - 60 metų ir vyresniems asmenims, kai senėjimo proceso sukeltus pakitimus lydi keletas ligų, kurios mažina paciento funkcinį savarankiškumą. Taip pat atsiras galimybė gauti geriatrijos paslaugas pacientams, kuriems reikalingas išsamus geriatrinis tyrimas panaudojant mitybos, lygsvaros, griuvimų rizikos bei kitas standartines anketas, ir gydymą medikamentais, atsižvelgiant į senyvą amžių.

Eltos inf.
Į viršų