facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Karinių oro pajėgų kariai suteikė skubią pagalbą perskraidinant donoro organus.

Penktadienio vakarą Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8 įgula perskraidino donoro širdį ir kepenis bei penkių medikų brigadą iš Kauno medicinos universiteto klinikų į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas. 

Šiai perskraidinimo operacijai vadovavo Mi-8 įgulos vadas majoras Viktoras Krivobokas. Skrydis iš Kauno antrojo paieškos ir gelbėjimo posto truko 30 minučių.

Karinių oro pajėgų sraigtasparniai nuolatos budi Paieškos ir gelbėjimo postuose ir yra pasiruošę nedelsiant suteikti pagalbą Lietuvos žmonėms.

Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos atlieka donorų organų transportavimą pagal 2001 m. birželio 15 d. pasirašytą Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio transplantacijos biuro bendradarbiavimo sutartį. Tų pačių metų liepos 4 d. sutartis dėl organų transportavimo pasirašyta ir su Respublikiniu rekonstrukcijos ir mikrochirurgijos centru.

Sraigtasparniai Mi-8 MTV skirti paieškos ir gelbėjimo darbams, medicininės evakuacijos ir gelbėjimo užduotims vykdyti, gabena donorų organus transplantacijos operacijoms, šiais orlaiviais skraidinami kariai ir svarbūs asmenys, primenama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.
ELTA
Į viršų