facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas


Zita KATKIENĖ
Visuomenės sveikatos biuras pradėjo miesto gyventojų akciją „Judėjimas sveikatos labui”, kuriuo Šiaulių mieste pradėta švarinimo akcija „Darom 2010”. Visuomenės sveikatos biuro direktorė Henrieta Garbenienė  bei visuomenės sveikatos specialistė Asta Ivoškienė džiaugėsi, jog į raginimą šiauliečiai atsiliepė labai aktyviai. Nors dažnas atėjo pasižiūrėti ir susipažinti su šiaurietiško ėjimo sporto šaka, kurią prieš keturis dešimtmečius sugalvojo suomiai, tačiau ir slidžių lazdomis bei specialiomis šiaurietiško vaikščiojimo lazdomis nešinų nestigo.

Šiaurietiško vaikščiojimo instruktažą ir daugeliui pirmą treniruotę surengė Šiaulių kūno kultūros mokyklos instruktorius Marius Kantauskis. Pasak instruktoriaus, šiaurietiškas ėjimas - tai ėjimas su specialiomis lazdomis, Lietuvoje žinomas dar labai mažai. Tačiau visame pasaulyje jis populiarus kaip aktyvaus laiko leidimo forma.

Šiaurietiškas ėjimas, pasak Mariaus Kantausko, lengvai išmokstamas. O nauda organizmui didžiulė, nes ėjimo metu, kuris primena slidinėjimą, juda apie 90 proc. kūno raumenų. Kūno kultūros mokyklos direktorius Jonas Karbočius džiaugiasi, kad į šventę aktyviai susirinko „Sveikatos salų” nariai. Pagyvenę šiauliečiai, dalyvaujantys „Sveikatos salų” veikloje, jau antrus metus propaguoja ir šiaurietišką ėjimą. Anot direktoriaus, ir rezultatai jau yra - gali užmiestyje su lazdomis pamatyti ir pavienius žmones, ir poromis einančius. Kiekvieną šeštadienį 12 val. „Sveikatos salų” nariai renkasi į Saulės laikrodžio aikštę, prie „Auksinio berniuko“, ir šiaurietiškuoju ėjimu keliauja į Salduvės kalną ir atgal.

Aktyviai šventiniame šiaurietiškame ėjime dalyvavo ir sveikos gyvensenos klubo „Šviesuoliai”  nariai, „Sporto veteranų” klubo aktyvistai, Ragainės, Dubijos pagrindinių mokyklų bei kitų miesto mokyklų „Sveikos gyvensenos” klubų moksleiviai.  
Į viršų