facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Per amžius žmonės ieškojo stebuklingo gėrimo, kuris padovanotų nemirtingumą. Tokio eliksyro receptas niekada nebuvo atrastas, tačiau alchemikai druidai ir žolininkai atrado daugybę gydančių produktų: kefyrą, obuolius, medų, arbatą, rožes ir t. t. Iš jų galima pasigaminti sveikatos eliksyrą.

Medus

Indų „Vedose“ yra daug užuominų apie aukso ir ilgo gyvenimo ryšį. Pirmaisiais po Kristaus gimimo amžiais graikų ir kinų mintis užvaldė stebuklingi gėrimai su auksu. Aukso gėrimas netapo sėkmingu eksperimentu, tačiau medus – puiki jam alternatyva. „Skystas auksas“ buvo pavadintas „nemirtingumo nektaru“.

Graikų mitologijoje nektaras – dievų gėrimas, o vyriausias Dievas Dzeusas buvo vadinamas „Karaliumi bite“. Teretonai gamino midų, kurį po mūšių gėrė savo stiprumui ir nemirtingumui palaikyti.

Medus, kaip žinome, labai sveikas produktas. Dėl jo sudėties ypatumų jame negali atsirasti pelėsių arba bakterijų. Taigi, tai yra labai gera antibakterinė priemonė.

Medaus gėrimas su šalavijais ir citrina

Reikės: 0,5 litrų vandens, 30 gramų šalavijų, 125 gramų medaus. Vieno valgomojo šaukšto arba daugiau (pagal skonį) citrinos sulčių.

Gaminama taip: užvirinti vandenį, užpilti jį ant šalavijų lapų ir palikti 10 minučių, kad prisitrauktų. Nukošti ekstraktą ir įdėti medaus pagal skonį. Maišyti, kol medus ištirps. Po to išspausti citrinos sulčių pagal skonį.

Arbata

Lao Dzė Daoizmo įkūrėjas manė, kad svarbiausias gyvenimo eliksyras – arbata. Anot davistų, arbata padeda esant nuovargiui, stiprina valią ir nušviečia sielą. Žalioji arbata yra antioksidantas ir joje gausu vitamino C.

Šokoladinis gėrimas su žaliąja arbata

Reikės: 250 ml nenugriebto pieno, 250 ml grietinėlės, 30 gramų cukraus, 1 vanilinės lazdelės, padalytos į dvi dalis, 0,25 gramų žvaigždanyčio, 0,5 cinamono lazdelės, 7 gramų žaliosios arbatos, pvz., su jazminais, 125 gramų juodojo šokolado (70 proc. kakavos).

Gaminimas. Pašildyti grietinėlę ir pieną su cukrumi, vanile, žvaigždanyčiu bei cinamonu inde iki užvirinimo. Įpilti arbatos ekstrakto ir palaikyti 10 minučių. Ištirpinti šokoladą karšto vandens vonelėje.

Nukošti grietinėlės mišinį ir užpilti ant šokolado. Kruopščiai jį suplakti ir pateikti gerti šiltą.

Parengė Liudvikas RULINSKAS

Į viršų