facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis kovo pradžioje pradėjęs didėti ir toliau po truputį auga.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba informuoja, kad per pastarąją savaitę - kovo 19-25 dienomis - sergamumo rodiklis nuo 50,2 sirgusiojo per savaitę, pakilo iki 53,27.

Sergamumo rodiklis - tai susirgimų atvejai, vidutiniškai tenkantys 10 tūkstančių gyventojų. Kai šis rodiklis peržengia 100, skelbiama epidemija.

Daugiausiai susirgusiųjų praėjusią savaitę į medikus kreipėsi Vilniaus apskrityje - 71,17. Mažiausiai - Tauragės. Čia sergamumo rodiklis - vos per 30.

Iš savivaldybių gripas ir ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos labiausiai plinta Visagine - 102,98, šis rodiklis jau siekia ribą, nuo kurios galima skelbti epidemiją.

Didelis sergamumas šiomis ligomis ir Vilniaus rajone - 91,84, Mažeikių rajone - 84,78, Šiauliuose - 84,3 ir Vilniuje - 82,90.

Daugiausiai apsikrėtusiųjų gripu yra Vilniaus apskrityje. Didžioji dalis sergančiųjų - vaikai iki 17 metų.

Sveikatos priežiūros specialistai norintiems apsisaugoti nuo gripo pataria vengti artimo kontakto su sergančiaisiais, jei tai įmanoma, dažnai plauti rankas su muilu, nuolat vėdinti patalpas.

Eltos inf.

Į viršų