facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vilnius, sausio 4 d. (ELTA).
Lietuva jau gavo 27 tūkst. dozių vakcinos nuo naujojo A tipo (H1N1) gripo viruso. Kas bus skiepijami nuo vadinamojo kiaulių gripo ir kada prasidės vakcinacija, galutinai paaiškės po savaitės, Eltai teigė sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Ieva Paulauskienė.

"Įvykdėme pažadą, vakcina buvo gauta dar praėjusiais metais, gruodžio 30 dieną. Ją nusipirkome iš Nyderlandų Vyriausybės", - teigė I. Paulauskienė. Pasak sveikatos apsaugos ministro atstovės, už visą vakciną sumokėta 1 mln. litų.

"Šiuo metu yra sudarinėjama metodika, kas ir kada bus skiepijamas naująja vakcina. Tą turėtume žinoti jau po savaitės", - teigė I. Paulauskienė.

Pasak ministro atstovės, pagal Ekstremalių situacijų valdymo centro metodikas, pirmieji turėtų būti skiepijami medikai, po to - rizikos grupėse esantys asmenys. "Dabartiniais duomenimis, yra 10 tūkst. medikų, pareiškusių norą skiepytis nuo naujojo gripo", - sakė I. Paulauskienė.

Sveikatos apsaugos ministro atstovės teigimu, dar gruodį buvo papildytas ir antivirusinių vaistų rezervas. Šiuo metu jame jau yra vaistų 6,6 proc. populiacijos, anksčiau buvo 2,7 proc.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo naujojo gripo Lietuvoje mirė 16 žmonių. Šiuo metu sergamumas nei naujuoju, nei sezoniniu gripu neviršija epideminio lygio, tačiau yra prognozuojama antroji sergamumo gripu banga.
Į viršų