facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Diemedis (Artemisia abrotanum) astrinių šeimos puskrūmis, paplitęs Europoje.

Daugiametis, kvapus, 0,6-1,5 m aukščio.

Auginamas kaip dekoratyvinis ir vaistinis augalas. Lietuvoje dažnas, tačiau Lietuvoje vaisiai nesubręsta.

Diemedžio šakelėse, lapuose ir graižuose yra eterinio aliejaus, alkaloidų, kartumynų, rauginių, mineralinių medžiagų, vitamino C, gintaro ir vyno rūgščių.

Žydi rugpjūčio-spalio mėnesiais. Lapai skleidžia nuostabų citrinos aromatą.

Diemedį beveik prieš 1000 metų iš Vakarų Azijos į Europą atsivežė vienuoliai ir augino kaip vaistinį ir prieskoninį augalą vienuolynų soduose. Nereiklus, maloniai kvepiantis augalas rado vietą ir valstiečių sklypeliuose. Diemedžiui buvo priskirta daugybė nepaprastų savybių. Jis buvo laikomas vaistu nuo maro ir plaukų slinkimo.

Gydomosios savybės

Augalo vaistinės savybės nurodytos jo pavadinime, tačiau medicinos praktikoje taikomos retai.

Kinų tradicinėje medicinoje diemedžiu gydoma epilepsija, traukuliai, chroniškas nefritas, šlapimo neišsiskyrimas. Hemeopatijoje diemedžio šaknys vartojamos nuo epilepsijos ir tuberkuliozinio meningito.

Vakarų Europoje vaistams vartojamas nuo XIX a.

Liaudies medicinoje diemedžio antpilas vartojamas sergant peršalimo, infekcinėmis skrandžio ir žarnyno ligomis bei reumatu. Jeigu skauda dantis, antpilu patariama skalauti burną, jeigu gausiai prakaituoja kojos, jas galima kiekvieną vakarą pamirkyti diemedžio lapų vonelėse.  Diemedžio antžeminės dalies arbatos tinka sergant angina, o šaknų nuovirai – epilepsija ir meningitu. Lapus kompresams galima dėti ant žaizdų bei sumušimų vietų.

Diemedis kulinarijoje

Švelniai kvepiantys citrinomis jauni diemedžio ūgliai ir lapai vartojami likeriams, keksams bei kitiems konditerijos gaminiams aromatizuoti. Žemaičiai jais pagardina sūrius ir varškę, vokiečiai – mėsos ir žuvies patiekalus. Džiovinti diemedžio lapai tinka keptai mėsai, antienai, žąsienai bei padažams paskaninti. Tik dėl stipraus skonio jo nereikia padauginti.

Stiprus diemedžio kvapas atbaido kenkėjus. Jeigu norime apsisaugoti nuo kandžių, reikia į spintą įdėti džiovintų diemedžio šakelių. Daržo lysvėse pabarstyti lapai turėtų išvyti vikšrus.

Parengė Liudvikas RULINSKAS
Į viršų