facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Puikiai gaivinantis, su citrinos prieskoniu bergamotės aromatas patinka daugeliui. Kas tai yra – bergamotė ir kokia jos populiarumo paslaptis?

Bergamotė – tai bergaminis citrinmedis (Citrus bergamia). Iki XVIII a. tokios rūšies gamtoje nebuvo. Bet italų selekcininkas iš Bergamo miesto citrinos šakelę įskiepijo į kriaušę. Išvesto augalo vaisiai pasirodė rūgštūs ir nevalgomi, tačiau nuostabiai kvepėjo. Iš bergamotės vaisiaus žievės išgautas stipraus kvapo aliejus tapo pagrindu pirmajam pasaulyje odekolonui sukurti. Bergame imta auginti šiuos medžius ir pardavinėti jų aliejų. Arbatai aromatizuoti bergamotės aliejų „atrado“ po to, kai nevikrus jūreivis atsitiktinai išpylė aliejaus ant arbatos maišo. Vėliau ši arbata atsidūrė Londone ir netrukus tapo viena populiariausių.

Ramina ir teikia žvalumo

Bergamotės aliejuje, kuris aromatizuoja arbatą, mokslininkai aptiko daugiau nei 200 vertingų medžiagų, viena svarbiausiųjų – linalilo acetatas, kuris slopina raumenų spazmus, terpenai – šildo ir ramina skausmą. Bergamotės aliejuje esantys sudėtingi eteriniai junginiai suteikia jam originalų kvapą, be to, raminamai veikia centrinę nervų sistemą, didina darbingumą. Štai kodėl arbatą su bergamote verta gerti rytais.

Gydomosios arbatos

Sergant stomatitu ir kitomis infekcinėmis ligomis stipria arbata su bergamote 0,3 stiklinės rekomenduojama 3-4 kartus per dieną skalauti burną.

Arbata su bergamote stiprina imunitetą, didina organizmo atsparumą virusinėms infekcijoms, todėl šią arbatą rekomenduojame gerti pradėjus siausti peršalimo ligoms.

Arbatą su bergamote rekomenduojame gerti sergant bronchitu, astma ir kitomis kvėpavimo takų ligomis, po 2-3 puodelius per dieną.

Bergamotė – puiki priemonė nuo lūpų pūslelinės. Prie vos paraudusios vietos rekomenduojama pridėti gabaliuką ledo, sušaldyto iš bergamotės arbatos.

Jeigu blogas apetitas, 30 minučių prieš valgį išgerkite bergamotės arbatos be cukraus. Be to, arbata su bergamote palengvina žarnyno dieglius, meteorizmą.

Parengė Liudvikas RULINSKAS

Į viršų