facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vartoju vaistus nuo aukšto kraujospūdžio. Man - 39-eri metai, tačiau paskutiniu laiku nebesinori lytinių santykių, sumažėjo lytinis pajėgumas. Gal galėtumėte patarti kokius vitaminus ar maisto papildus galėčiau vartoti lytiniam pajėgumui atstatyti.
Vaidas S.

Į klausimą atsako Šiaulių apskrities ligoninės Urologijos skyriaus vedėjas Tonaras BEKERIS:

„Ne tik vaistai nuo aukšto kraujospūdžio, bet ir pati hipertenzinė liga gali tapti erekcijos sutrikimo priežastimi. Todėl geriausia būtų, kad šeimos gydytojas, diagnozuojantis padidėjusį kraujospūdį, informuotų pacientą ir apie galimus pavojus. Be aukštą kraujospūdį reguliuojančių vaistų apsieiti negalima. Aš visada sakau, jog geriau vartoti vaistus ir turėti problemų dėl lytinio pajėgumo, nei išsaugoti erekciją ir... gulėti karste. Negydomas aukštas kraujospūdis - pavojus ne tik sveikatai, bet ir gyvybei.

Tačiau išeičių  visada yra. Pradėjęs vartoti kraujospūdį mažinančių vaistų, lygiagrečiai galima pradėti vartoti ir lytinės sistemos funkcijas stimuliuojančių medikamentų. Tik nereikia laukti tokios būklės, kol sutriks erekcija. Tik vienas pats nespręskite, kokius vaistus rinktis. Tai gali nuspręsti šeimos gydytojas, bendradarbiaudamas su urologu. Bendromis jėgomis galima atrasti patį optimaliausią variantą ir pasirinkti tą kraujospūdį mažinantį preparatą, kuris mažiausiai trikdo lytinę potenciją.

Yra galimybių  ir sugrąžinti seksualinį gyvenimą. Erekcijos sutrikimas diagnozuojamas tik tada, kai žmogus nuolat negeba pasiekti erekcijos, kai negali palaikyti erekcijos pakankamą laiką lytiniam aktui atlikti. Jei tik keletą kartų nepasisekė, tai dar nėra erekcijos sutrikimas. Svarbu tik, kad žmogus pagalbos  kreiptųsi į gydytoją, ne į žurnalistus.

Medikai diagnozuoja įvairaus sunkumo vyrų erekcijos sutrikimus. Kai vyras tik retkarčiais būna nepatenkintas savo gebėjimu atlikti lytinį aktą, bus diagnozuotas lengvas sutrikimas. Sunkus sutrikimas diagnozuojamas tuo atveju, jei pasitenkinimas savo gebėjimu atlikti lytinį aktą būna labai retai arba išvis niekada nesugebama atlikti lytinio akto.

Jūsų  amžius - 39-eri metai, tikrai nėra tas, kai dažni vyrų erekcijos sutrikimai. Nors dėl įvairių erekcijos sutrikimo formų yra kenčiančių ir keturiasdešimtmečių. Tačiau daugėja vyresnio amžiaus - 70-80 metų vyrų, kuriems visiškai nebūna erekcijos. Bene daugiausiai - apie 80 proc. erekcijos sutrikimo atvejų nutinka dėl kraujotakos nepakankamumo. Tačiau dažna priežastimi esti ir jūsų minėtas aukštas kraujo spaudimas, ir išeminės širdies liga. Įtakos turi ir didelė cholesterolio koncentracija, cukrinis diabetas, net depresija.

Deja, beveik ketvirtadalį erekcijos sutrikimų sukelia ir vartojami vaistai. Ir ne tik nuo aukšto kraujospūdžio, bet ir nuo kitų ligų.

Nors erekcijos sutrikimai dažnesni vyresnio ir senyvo amžiaus vyrams, tačiau ir jūsų pavyzdys įrodo, kad problemų neišvengia ir pereinamojo amžiaus vyrai. Taip nutinka ne tik tiems, kurie gydosi dėl aukšto kraujospūdžio ir vartoja medikamentus. Taip nutinka ir dėl streso, įtempto sunkaus darbo, komplikuotų tarpusavio santykių, kurie taip pat įveikia stipriosios lyties atstovus. Medikai tokiu atveju skirs vieną iš Lietuvoje esančių erekciją gerinančių preparatų, kurie suaktyvina smulkiųjų kraujagyslių kraujotaką, kuriai sutrikus ir pablogėja.

Su mediku tartis būtina, nes tik jis žino visų jūsų vartojamų vaistų  poveikį. Pavyzdžiui, jei žmogus serga širdies ir kraujagyslių  ligomis, jam medikamento tektų atsisakyti, nes dėl vaistų poveikio gali pasikeisti kraujospūdis.

Nepateisinu jūsų žingsnio, kad pagalbos neskubate pas medikus. Nors tai - įprasta. Tik apie 10 proc. vyrų, kuriems pasireiškia erekcijos sutrikimų, iškart kreipiasi į medikus. Kiti, matyt, drovisi. Laukimu problemos neišspręsite. Delsiant tik traumuojama psichika, komplikuojasi seksualinis gyvenimas. Deja, statistika teigia, kad išsivysčiusiose šalyse daugiau vyrų kamuoja erekcijos sutrikimai.

Svarbu, kad daugiau dėmesio erekcijos sutrikimams skirtų šeimos gydytojai. Ypač, kad be priežiūros nepaliktų pacientų, kurie serga diabetu, hipertonine liga ir vartoja kraujospūdį mažinančių vaistų, galinčių sutrikdyti erekciją. Kuo anksčiau šeimos gydytojas rizikos grupei priklausantį pacientą nusiųs pasikonsultuoti pas urologą, tuo mažiau problemų bus žmogaus lytiniame gyvenime.

O ir patiems vyrams derėtų žinoti, kad erekcijos sutrikimų sergant hipertenzija, diabetu, širdies  bei kraujagyslių ligomis, trikdančiomis erekciją, galima išvengti. Tik reikia nesidrovėti kreiptis į gydytoją ir laiku pradėti gydyti negalią.

Ypač  dabar, kai erekcijos sutrikimus gydančių vaistų yra nemažai, kiekvienam atvejui randamas veiksmingas gydymo būdas. Tais atvejais, kai diagnozuojamas sunkus erekcijos sutrikimas, skiriami preparatai, užtikrinantys geresnį kraujo priplūdimą į varpą ir, žinoma, tuo gerinantys erekciją. Lengvesniais atvejais padeda ir be receptų parduodami preparatai. Net ir augalinės kilmės, kurių sudėtyje yra augalinių komponentų, tonizuojančių medžiagų, vitaminų.

Tad ir pradėjus vartoti kraujospūdį mažinančių vaistų, gali pakakti lygiagrečiai vartojamų augalinės kilmės preparatų, stimuliuojančių  lytinės sistemos funkcijas. Patikėkite, galimybių sugrąžinti visavertį seksualinį gyvenimą tikrai yra.  Tik svarbu, kad žmogus apie tai žinotų ir laiku kreiptųsi pagalbos.

Užrašė Zita KATKIENĖ 
 


Gydytojo kabineto durys praveriamos dėl  įvairių sveikatos sutrikimų. Tačiau labai dažnai lieka klausimas, kurio taip ir neišdrįstame paklausti mediko. Jei jus jaudina koks sveikatos sutrikimas ir nedrįstate to paklausti gydytojo, skambinkite į „Šiaulių naujienų” redakciją telefonu 52 38 40, rašykite: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 
„Sveikatos kodas” kreipsis į medikus, kurie pateiks atsakymus į visus „nepatogius” klausimus. 
Į viršų