Respublikinės Šiaulių ligoninės Akių ligų skyriaus lazerio kabinete pastebimai daugėja pacientų, o moderniais akių ligų gydymo lazeriais daug dažniau operacijos atliekamos bebaigiantiems akių šviesą prarasti pacientams, praneša ligoninės viešųjų ryšių specialistė Zita Katkienė.
Ligoninės Akių ligų skyriuje įrengtame lazerio kabinete yra du ligoninės lėšomis įsigyti lazeriai: tinklainės fotokoaguliacijos lazeris „Lightlas 532“ ir SYL 9000 YAG lazeris. Pastaruoju lazeriu atliekamos antrinės kataraktos operacijos, kurios yra dažniausios.

Grąžina regėjimą
Akių ligų gydytoja Daina Kirdeikienė pastebi, kad dažniausiai procedūros lazeriu prireikia dėl antrinės kataraktos, bet atvyksta pacientų ir dėl tinklainės plyšių, sergančių uždaro kampo glaukoma arba dėl cukrinio diabeto išsivysčius diabetinei retinopatijai.
Antra pagal dažnumą –  tinklainės plyšių operacija, atliekama tinklainės fotokoaguliacijos lazeriu „Lightlas 532“. Pasak gydytojos, tinklainės plyšiai atsiranda dažnai dėl nepaaiškinamų priežasčių. Įvyksta ir dėl traumų, tinklainėje būna ir degeneracinių židinių, kurie plyšta. Kartais tinklainė plyšta nuo fizinio krūvio.  
Gydymo metu tinklainė yra „prišaudoma“ apie pakitusį židinį prie gyslainės, taip neleidžiant atšokti tinklainei. Tinklainės fotokoaguliacijos lazeris taikomas tinklainės plyšių gydymui, tinklainės plyšiui su lokalia tinklainės atšoka gydymui, sustabdomas tinklainės atšokimas, plitimas, taip pat sustabdoma tinklainės degeneracija, gydoma tinklainės išsisluoksniavimo pūslė.
Antruoju YAG lazeriu gydoma ne tik antrinė katarakta, bet ir atliekamos procedūros, sergantiems uždaro kampo glaukoma.Šiems pacientams lazeriu suformuojama anga rainelės periferijoje, medikų vadinama periferinė iridektomija, per kurią akies viduje esantis skystis gali laisvai judėti. Šios operacijos metu pacientas sėdi prie plyšinės lempos, į kurią įmontuota lazerinė sistema. Paciento galva operacijos metu fiksuojama.
Neretai fotokoaguliacijos lazeriu atliekamas tinklainės gydymas, esant diabetinei retinopatijai. Tai sumažina apakimo riziką, sergant cukriniu diabetu. Procedūros metu sunaikinamos naujadarinės kraujagyslės ir sumažėja kraujavimo į akies vidų bei tinklainės atšokimo rizika.
Lazerinės akies operacijos metu taikoma vietinė anestezija – lašai į akį. Prieš operaciją pacientas turi pasirašyti sutikimą. Pacientas įspėjamas ir dėl galimų komplikacijų: trumpalaikio arba ilgiau trunkančio regėjimo aštrumo sumažėjimo, laikino akispūdžio pakilimo, kraujavimo į akies vidų.
Gydymas lazeriu gali būti taikomas ne kiekvienam žmogui.Galimi anatominiai ypatumai arba gretutinės ligos, kurioms esant gydymas lazeriu nerekomenduojamas. Pacientus į lazerio kabinetą siunčia tik šeimos gydytojas po oftalmologo konsultacijos arba oftalmologas.

Į viršų