Šypsena yra vienas iš elementų, kuri padeda formuoti žmonių tarpusavio santykius. Daugeliu atvejų ji yra nuoširdumo, draugiškumo išraiška, daranti didelę įtaką žmogaus socialiniams santykiams.

Jau kelis dešimtmečius šypsena yra žavėjimosi objektas įvairiose srityse, tokiose kaip psichinė sveikata, fiziologija, socialiniai santykiai. Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, į akis ir šypseną dėmesys atkreipiamas pirmiausiai, todėl šypsenos estetika yra neatsiejama žmogaus išvaizdos dalis, –  teigia Karolina Sankauskaitė, Šiaulių miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė.

Šypsena stiprina mūsų santykius ir savivertę
Asmenys, besirūpinantys savo burnos sveikata, turi daugiau laiko praleisti prie veidrodžio, nes burna – specifinė vieta, kurią pamatyti sunku, tam reikalingos papildomos priemonės. Daugiau laiko skirdami burnos sveikatai, kartu daugiau dėmesio skiriame ir šypsenai, dantims. O esant nepasitenkinimui savo šypsena, dantų padėtimi, spalva, priešingai, galimi nemalonūs išgyvenimai, kurie gali demotyvuoti, kelti nusivylimą. Blogas sąkandis neigiamai veikia emocinių-romantiškų santykių plėtrą tarp jaunų žmonių.

Nuomonę apie grožį, šypsenos estetiką formuoja aplinkiniai, įžymūs žmonės, žiniasklaida, medija. Savimi patenkinti, estetišką išvaizdą bei šypseną turintys žmonės yra sėkmingesni ugdymo įstaigose, darbe bei darbo pokalbiuose, taip pat asmeniniame gyvenime, renkantis partnerį

Teigiama, kad vaikams tik apie 8 metus susiformuoja savo kūno suvokimas ir rūpinimasis išvaizda, todėl iki to laiko tėvai, norėdami išugdyti taisyklingus higienos įgūdžius, turėtų skirti tam daugiau laiko. Tai padės užtikrinti ne tik sveiką ir gražią vaikų šypseną: remiantis tyrimų išvadomis, tikėtina, kad ir suaugęs jūsų vaikas galės šypsotis, turės geresnes galimybes būti laimingas ir gyventi pilnavertį gyvenimą.

Primename, kad sveiką šypseną sau ir savo vaikams užsitikrinsite laikydamiesi  pagrindiniu burnos higienos principų:

Dantis valykite ryte ir vakare, ne trumpiau nei dvi minutes.

Naudokite kiekvieną dieną tarpdančių valymo priemones.

Rūpinkitės liežuvio švara.

Apsilankykite pas odontologą profilaktiniams patikrinimams: vaikai kas 6 mėn., suaugusieji kas 12 mėnesių.

Į viršų