facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Savas skausmas, artimo liga mums dažnai atrodo baisi nelaimė, reikalaujame sau dėmesio nedelsiant, nebegalvodami, kad kitam gal šiuo metu šimteriopai blogiau. Medikų adresu neretai metame kaltinimus – nežiūri, numarinti nori ir pan. O medikai taip pat galėtų papasakoti šimtus istorijų, kai  vienas su nupjautu pirštu tyliai kenčia, eilės laukia, o kitas dėl  nubrozdinto kelio visus „ant ausų stato“. Neretai vieno teisaus nebūna, nes kantrybės gali pritrūkti abi pusės.

Šiaulietis T. P. laiške redakcijai skundėsi, kad liepos 8-ąją, pirmą valandą nakties, atvyko į Šiaulių Respublikinės ligoninės  priimamąjį, nes juto didžiulį skausmą dėl  prieš mėnesį užsienyje atliktos  odos persodinimo operacijos (iš kojos rankai), tačiau buvo iš ligoninės išvarytas nesuteikus pagalbos: „Apžiūrėjęs gydytojas M. E. atsisakė suteikti man pirmąją pagalbą ir liepė nešdintis iš ligoninės, pasakęs kad aš apsimetinėju. Išsikviečiau policiją, buvo užfiksuotas įvykis, po to iš namų kviečiausi greitąją. Ligoninėje elgiausi ramiai, iš skausmo susirietęs kampe tūnojau, bet paskui išsiplėšiau kateterį, kraujas švirkštė… Esu socialiai draustas, o pagalbos negavau.“

Respublikinė Šiaulių ligoninė pateikė skyriuje tą naktį budėjusio gydytojo paaiškinimą, kuriame įvykis komentuojamas truputį kitaip.

Minimam pacientui budintis bendrosios praktikos slaugytojas atliko pirminį būklės įvertinimą iki gydytojo apžiūros. Įvertinti gyvybiniai parametrai, paimti kraujo tyrimai. Pokalbio su pacientu metu pacientas skundėsi skausmu. „Paprašius sukonkretinti skausmo vietą, vienu metu pacientas nurodė dešinę ranką ir/ar koją, kitu metu teigė negalintis nurodyti skausmo vietos. Pacientas teigė, kad skausmai vargina apie savaitę laiko. Paklausus paciento apie kreipimosi priežastį, kuo pakito būklė per praėjusią savaitę, pacientas pradėjo kalbėti agresyviai. Pradėjo teigti, kad atsisakoma teikti pagalbą.  Pacientas kelis kartus skambino policijos pareigūnams, siekdamas jų pagalbos dėl   tariamo pagalbos teikimo atsisakymo.“

Gydytojo teigimu, be paciento bendradarbiavimo pilna apžiūra buvo negalima. Remiantis pirminio paciento įvertinimo metu nustatytais gyvybiniais parametrais, pokalbiu su pacientu bei paciento dalinės apžiūros (pacientas parodė gyjančius odos lopus ant kojos ir rankos), kraujo tyrimų duomenimis (tyrimai normos ribose), negalint objektyvizuoti tikslios skausmo lokalizacijos, pobūdžio ar intensyvumo, skubiosios pagalbos indikacijų nenustatyta. Nepaisant to, su pacientu pakartotinai siekta bendradarbiauti ir teikti pagalbą, tačiau pacientas to atsisakė.

Ligoninės atsakyme teigiama, kad reaguojant į paciento išsakytus nusiskundimus bei gydytojo pateiktą paaiškinimą, ligoninėje sudaryta komisija atvejo objektyviam įvertinimui.

T. P. toks ligoninės paaiškinimas netenkino, jis pasiryžęs savo teisybės ieškoti aukštesnėse instancijose.

Į viršų