facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Respublikinės Šiaulių ligoninės Pulmonologijos klinika nuo šiol pasivadinusioje gydymo įstaigoje dirba pačių įvairiausių sričių medikai: gydytojai, slaugytojos bei jų padėjėjos, gydymo įstaigos vadovų paragintos ir pačios pasirinkusios nelengvą gyvenimo iššūkį – stoti į pirmąsias kovos su koronavirusu barikadų linijas. Beveik keturi įtempto darbo mėnesiai nepraėjo be pėdsako: suburta labai profesionali ir draugiška medikų komanda, įveikusi sudėtingą kelią, nepalūžusi, bet dar labiau sutvirtėjusi, pasisėmusi profesinių žinių ir naujų įgūdžių.

Į Pulmonologijos skyrių – ne tik savo noru  
Respublikinė Šiaulių ligoninė, tapusi viena iš penkių šalies gydymo įstaigų, pasirengusių dirbti su sunkiausios būklė COVID-19 sergančiais ligoniais, daugiausiai jėgų skyrė karščiuojančių ligonių srauto valdymui. Nors pradžioje, įvertinusi kitų pasaulio šalių praktiką, gydymo įstaiga ruošėsi dideliam sunkios būklės ligonių srautui, šis scenarijus neįvyko.

Pasak Pulmonologijos skyriaus vedėjos gydytojos pulmonologės Virgainės Bielskienės, per tą laiką  skyriuje buvo patvirtinti du pacientai, kuriems buvo diagnozuotas teigiamas coronaviruso tyrimas. Dar dviem pacientams COVID-19 buvo diagnozuotas Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriuje, iki birželio 1-osios veikusiame Karščiavimo klinika vadintoje gydymo įtaigoje. Dabar komandai, kuriai vadovavo skubiosios pagalbos koordinatorius, skubiosios medicinos gydytojas Marius Ellikas, grįžus į ligoninėse priimamąjį, šį darbą tęsia buvę Pulmonologijos skyriaus medikai.

Pokyčiai įvyko dėl to, kad ir pacientų srautas sumažėjo. Pasak V. Bielskienės, dabar Pulmonologijos klinikos medikams tenka šiek tiek siauresnė pozicija: čia guldomi pacientai, kuriems diagnozuojamas plaučių uždegimas ir kuriuos vargina neaiškios kilmės karščiavimas. Karščiuojantys pacientai, kurių aiški patologija, guldomas į skyrių pagal nustatytą diagnozę.

Tad nei chirurginiai, nei vidaus ligomis sergantieji čia nebepatenka.

Šiame skyriuje dirbantys medikai daugiausiai dėmesio skiria sergantiems plaučių ligomis. O dabar, kai srautai persiskirstė, dažniausiai čia guldomi slaugos ir globos įstaigų pacientai, kurie turi daug gretutinės patologijos, serga ne tik plaučių ligomis, nors dažniausiai pulmonologija yra pagrindinė liga, dėl kurios jie gyvena slaugos ligoninėje ar senelių namuose. Tad neabejotinai pacientai yra sudėtingesnės būklės, gydymo ir priežiūros jiems reikia daug daugiau.

Pulmonologijos skyriaus komandoje nuo pat pradžių dirbo devyni gydytojai, savo noru pasirinkę darbą šiame atsakingame ir pavojingame bare. Anot V. Bielskienės, gal būt buvo ir tokių, kurie atsisakė šio darbo, tačiau dauguma suprato, kad kažkas turi ryžtis ir pasiūlymą priėmė.

Iš įvairių  ligoninės skyrių atėjo dažniausiai jauni gydytojai, pasiryžę rizikuoti. Fiziškai buvo sunku ne tik dėl didelio krūvio, bet ir dėl to, kad dirbti teko, apsirengus kelių sluoksnių apsaugos aprangą: su ja ir apsukos ne tos, tad medikės dirba lėčiau, ir susikalbėti sunkiau.

Parengta pagal RŠL

2020 06 30 5

Pulmonologijos skyriaus vedėjai gydytojai pulmonologei Virgainei Bielskienei (pirma iš dešinės) labiausiai norėtųsi, kad visa komanda, nuo karantino pradžios dirbusi sunkiame sveikatos priežiūros bare, ir toliau liktų drauge.
Zitos KATKIENĖS nuotr.

Į viršų