Lietuvos vyrų golbolo rinktinė savo pasirodymą Europos čempionate Turkijoje pradėjo triuškinančia pergale. Valdo Gecevičiaus treniruojama nacionalinė komanda pirmose B grupės rungtynėse 13:3 nepasigailėjo varžovų iš Ispanijos ir žengė pirmą žingsnį atkrintamųjų varžybų link.

Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalių savininkai Lietuvos golbolininkai savo pranašumu neleido suabejoti jau rungtynių pradžioje. Lietuva per pirmą kėlinį nutolo saugia persvara – 8:1.  

Pirmo kėlinio pabaigoje jau buvo aišku, kad lietuviai sieks baigti rungtynes anksčiau laiko, įgydami dešimties įvarčių persvarą. Tai pavyko padaryti po pertraukos, kai Nerijus Montvydas taikliu metimu įtvirtino mūsų komandos pergalę prieš Ispanijos ekipą – 13:3.

Lietuvos rinktinei Justas Pažarauskas pelnė 6 įvarčius, Nerijus Montvydas pasižymėjo ei Justas Pažarauskas pelnė 6 įvarčius, Nerijus Montvydas pasižymėjo 4 kartus, 2 įvarčius į savo sąskaitą įsirašė Europos čempionate debiutavęs Normantas Prušinskas, kartą varžovus nubaudė Artūras Jonikaitis.

„Žaidėme ramiai užtikrintai: nedarėme daug klaidų gynyboje, gerai puolėme ir iškovojome pelnytą pergalę. Prieš rungtynes tikrai nekėlėme sau tikslo viską užbaigti anksčiau laiko. Nudžiugino mūsų jaunasis Normantas Prušinskas, kuris debiutavo užtikrintai ir puikiai atrodė puolime, pelnė du įvarčius. Jo metimai tokie specifiniai, kaip tik buvo nepatogūs ispanams“, – sakė treneris Valdas Gecevičius.

Šeštadienį Lietuvos rinktinės laukia susitikimas su Rusijos komanda, kuri šiais metais pakilo iš žemesnio B diviziono. Pasak V. Gecevičiaus, dėl to būsimų varžovų nuvertinti nereikėtų.

„Visos čia esančios komandos prieš mus žaidžia su dviguba energija ir nori mums įkąsti, nes esame Tokijo paralimpinių žaidynių prizininkai. Visus tai motyvuoja papildomai. Todėl nereikia galvoti, kad iš kokio diviziono atėjo. Čia lengvų rungtynių mums nebus“, – dėstė V. Gecevičius.

Lietuvių B grupėje dar laukia dvikovos su Ukrainos ir Belgijos nacionalinėmis komandomis.

Lietuvos rinktinė į Senojo žemyno pirmenybes Turkijoje atvyko traumų išretinta sudėtimi, be veteranų Mariaus Zibolio ir Genriko Pavliukianeco, kurie su komanda iškovojo Tokijo žaidynių bronzą.

Lietuvos golbolo rinktinės Europos čempionate nesustabdė ir Rusijos komanda. Lietuvos vyrų golbolo rinktinė tęsia pergalingą pasirodymą Turkijoje vykstančiame Europos čempionate. Valdo Gecevičiaus treniruojama nacionalinė komanda antrose B grupės rungtynėse 11:5 įveikė Rusijos ekipą ir iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų. Tai garantavo vietą ketvirtfinalyje.

Antra dvikova Samsuno miesto arenoje lietuviams klostėsi ne taip sklandžiai kaip pirmas B grupės mačas su ispanais, kuriame mūsų komandos pranašumas nekėlė abejonių nuo susitikimo pradžios.

Rungtynėse su Rusijos komanda lietuviams ilgokai teko būti besivejančiųjų vaidmenyje, o pasukti mačo eigą sau naudinga linkme pavyko tik antrame kėlinyje. Vis dėlto lemiamu momentu Lietuvos rinktinė įjungė aukštesnę pavarą, pademonstravo meistriškumą ir sudėliojo pergalingus taškus – 11:5.

Net septynis įvarčius rusams atseikėjo Nerijus Montvydas, du pelnė Normantas Prušinskas, po kartą kamuolį į varžovų vartus pasiuntė Justas Pažarauskas ir Artūras Jonikaitis.

„Buvo įtampos, pralošinėjome, o rezultatą pavyko persverti gana vėlai. Nežinau, kas tam padarė įtaką. Galbūt prisidėjo ir tai, kad rungtynės vyko ryte, gal buvome nepabudę. Gynėmės ir puolėme prasčiau nei pirmose rungtynėse, todėl ir gavosi sunkesnė dvikova su Rusijos komanda.

Varžovai turi neblogą komandą, gynėsi atsitraukę toli prie vartų linijos, todėl atsirado daugiau erdvės atakuoti per sujungimus ir kampus. Taip ir tarėmės, bet šiek tiek nepataikėme, todėl ir gavosi tokios klampios rungtynės“, – susitikimą su Rusija analizavo Lietuvos rinktinės treneris Valdas Gecevičius.

„Manau, kad pradžioje gavosi toks nežinomo varžovo apsičiupinėjimas, nes niekada nebuvome su rusais žaidę, nežinojome, kaip ir kas čia bus. Nelabai pavyko pataikyti į kai kuriuos taškus, bet po kažkaip mums tie varžovų vartai pagaliau atsivėrė“, – svarstė rezultatyviausias rungtynių žaidėjas N. Montvydas.
Dvi pergales per dvejas rungtynes iškovoję lietuviai užsitikrino vietą ketvirtfinalyje, tačiau V. Gecevičius kelia maksimalų tikslą laimėti ir likusius B grupės mačus su Ukraina ir Belgija.

„Taip, esame ketvirtfinalyje, bet sieksime kuo aukštesnės vietos grupėje, nes tai lems sąlyginai lengvesnį varžovą atkrintamosiose varžybose. Žinome, kad susitikimai su Ukraina ir Belgija bus visai kitokio lygio nei pirmieji du mačai su Ispanija ir Rusija“, – sakė Lietuvos rinktinės vairininkas.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė iškovojo trečią pergalę Turkijoje vykstančiame Europos čempionate. Mūsų šalies nacionalinė komanda trečiame B grupės mače 8:4 įrodė savo pranašumą prieš Ukrainos komandą, kuri prieš dvejus metus iškovojo Senojo žemyno pirmenybių sidabro medalius.

Rungtynių pradžia priklausė ukrainiečiams, kurie pusę pirmo kėlinio buvo priekyje kelių įvarčių skirtumu. Tačiau lietuviams, Justo Pažarausko ir Nerijaus Montvydo taiklių metimų dėka, iki pertraukos pavyko ne tik pavyti, bet ir aplenkti savo varžovus – 5:3 Lietuvos rinktinės naudai.

Po pertraukos J. Pažarauskas atseikėjo ukrainiečiams dar tris įvarčius, varžovai atsakė vos vienu taikliu metimu, ir pelnytą pergalę iškovojo Lietuvos nacionalinė komanda – 8:4.

Šešis įvarčius lietuviams pelnė J. Pažarauskas, du kartus pasižymėjo N. Montvydas.

„Rungtynių pradžia buvo sunki, nes užsidirbome kelis neprotingus baudinius. Bet vėliau susikaupėme ir kantriai dirbome, kol iškovojome pergalę. Šiandien puikus buvo Justas Pažarauskas, kuris pelnė įvarčių, taip pat Mantas Brazauskis ir visi kiti sužaidė labai gerai“, – rungtynes aptarė treneris V. Gecevičius.  

Pasak V. Gecevičiaus, ši pergalė svarbi ne tik kovoje dėl pirmos vietos B grupėje, bet ir psichologiškai. Esą ne visos sudėties į Europos čempionatą atvykusiai komandai buvo svarbu patikėti, kad ji gali laimėti prieš aukščiausio kalibro varžovus, ne tik prieš autsaiderėmis vadinamas ekipas.

„Taip, ši pergalė pridės pasitikėjimo savimi. Viena yra laimėti prieš Ispaniją ar Rusiją, kurios teoriškai yra silpnesnės, bet visai kas kita nugalėti tokius varžovus kaip ukrainiečiai. Mums to pasitikėjimo dar reikės, nes ketvirtfinalyje ar pusfinalyje jau visi varžovai būna stiprūs“, – sakė V. Gecevičius.

Lietuvos golbolininkai paskutiniame B grupės mače pirmadienį susitiks su Belgijos komanda, kuri 11:1 sutriuškino Ispanijos ekipą. Lietuvos ir Belgijos rinktinės šiemet grūmėsi Tokijo paralimpinių žaidynių ketvirtfinalyje, ir tuomet laimėjo lietuviai, vėliau pasipuošę paralimpiniais bronzos medaliais.

„Taip, čia Turkijoje dalyvauja ta pati Belgijos komanda, pagrindinis trejetas tas pats, kuris rungtyniavo Tokijuje. Bet tai, kad įvyko Japonijoje, jau nieko nereiškia. Kiekvieną kartą tai yra nauja istorija“, – apie būsimus varžovus kalbėjo Lietuvos rinktinės vairininkas V. Gecevičius.

Į viršų