Spalio 26–29 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje pirmą kartą vyks UEFA Futsal Čempionų lygos pagrindinio etapo kovos, kuriose vietos tarp 16 geriausių Europos komandų sieks ir „Kauno Žalgirio“ salės futbolo ekipa.

Lietuvos čempionų lauks dvikovos su Ispanijos galiūnėmis „Barcelona“ ir „Levante“ komandomis bei akistata su kaimyninės Baltarusijos čempionais Oršos „Viten“ futbolininkais. Visos ekipos po kartą sužais tarpusavyje, o norėdami žengti į kitą etapą kauniečiai turės aplenkti bent vieną komandą.

Kartu su „Barcelona“ į Kauną vėl atvyks FIFA Pasaulio salės futbolo čempionate „Žalgirio“ arenoje jau žibėję futbolininkai – rezultatyviausias čempionato žaidėjas ir du kartus iš eilės geriausiu metų salės futbolininku pripažintas brazilas Ferrao bei su Portugalijos rinktine Pasaulio čempionu tapęs Andre Coelho.

Prieš jau antradienį „Žalgirio“ arenoje prasidėsiančias UEFA Futsal Čempionų lygos kovas Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas kartu su salės futbolo klubu toliau ieško panašumų tarp stipriausiose Europos lygose žaidžiančių komandų žaidėjų ir trenerių bei pristato juos gerbėjams.

Prie jau palygintų komandų kapitonų Pauliaus Jankūno ir Justino Zagursko bei snaiperių Artūro Milaknio ir Luko Sendžiko šį kartą pateikiamos ir kitos sąsajos.

Treneriai – buvę atletai
Tiek krepšinio, tiek salės futbolo komandą šiemet sieja nauji treneriai – „Žalgirio“ krepšinio klubas trenerį pakeitė jau sezonui prasidėjus, kai į Martino Schillerio vietą atvyko Jure Zdovcas. Tuo metu Lietuvos salės futbolo čempionų klubas pokyčius trenerių štabe atliko dar prieš sezoną, kai vietoje ukrainiečio Kirilo Krasii į komandą atvyko brazilas Dentinho.

Abu dabartiniai komandų treneriai turi šį tą bendro, kadangi prieš tapdami treneriais abu jie buvo profesionalūs sportininkai.

Štai 54-erių slovėnas J. Zdovcas žaidė legendinėje buvusiosios Jugoslavijos rinktinėje, o geriausius karjeros metus praleido Liublianos „Union Olimpija“ klube, su kuriuo varžėsi ir Eurolygoje. Tapęs treneriu J. Zdovcas dirbo Kroatijoje, Graikijoje, Rusijoje, Turkijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Slovėnijoje bei Prancūzijoje.

Talentingas jaunimas
Kiekvienas sporto klubas savo sudėtyje siekia turėti talentingiausius ir perspektyviausius šalies jaunuosius sportininkus, todėl ir Kaune tokių žaidėjų yra tiek salės futbole, tiek krepšinyje.

Štai krepšinio aikštelėje žaliai-baltus marškinėlius jau antrą sezoną vilki Marekas Blaževičius, o salės futbole tą patį daro Andrius Kaulinis. Abu sportininkai kilę iš sostinės, abiem šiuo metu yra po dvidešimt metų ir abu jie laikomi vienais iš talentingiausių savo kartos atletų.

M. Blaževičius pastaruoju metu sulaukia vis daugiau pasitikėjimo bei minučių aikštėje ir Eurolygos rungtynėse, o po nuomos pagrindais kitame klube praleisto praėjusio sezono į Kauną grįžęs A. Kaulinis yra pasirengęs debiutui UEFA Futsal Čempionų lygos kovose.

Tiesa, A. Kaulinis vieną didžiausių gyvenimo iššūkių jau turėjo – rugsėjį kartu su Lietuvos vyrų futbolo rinktine jis dalyvavo FIFA Pasaulio futbolo čempionate.

„UEFA Futsal Čempionų lyga bus dar vienas didelis išbandymas karjeroje, dar viena nauja patirtis, kuri jaunam žaidėjui yra tikrai svarbi. Laukiu su nekantrumu“, – sakė A. Kaulinis.

Į viršų