Kaune vyko Lietuvos bėgimo taurės (LBT) XV etapas – tradicinis bėgimas „Pink Run su BENU“, skirtas paremti onkologinėmis ligomis sergančias moteris. Bėgimas pažymėtas šeimynine pergale – 10 km distancijoje greičiausi buvo Remigijus Kančys ir Loreta Kančytė.

Po ilgos pertraukos dėl traumų ir ligų į oficialią trasą sugrįžęs R. Kančys („Origami runners“) finišavo per 33 min. 40,5 sek. ir įtikinamai pranoko artimiausius konkurentus.

Antrąją vietą užėmė Paulius Auryla (LSR; 34.19,0), trečiąją – Dominykas Pacauskas (35.02,5).

„Jausmas geras. Labai smagu vėl pajusti bėgimą tarp kolegų, o ne tik gulėti lovoje, – šypsojosi R. Kančys. – Emocijos tikrai labai geros. Šį sezoną jokių tikslų sau nekeliu, tiesiog noriu atsigauti, įsivažiuoti, todėl esu patenkintas Kaune pasiektu rezultatu. Pats net nustebau, kad taip gerai pavyko nubėgti.“

Šis rožinio kaspino paramos bėgimas Kaune organizuojamas nuo 2014 metų. Renginiu siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į itin klastingą krūties vėžio ligą, surinkti paramos sergančioms moterims.

Su šiuo renginiu Kaunas po ilgos pertraukos sugrįžo į LBT kalendorių.

„Esu praleidęs tik vieną „Pink Run“ bėgimą, todėl galima sakyti, kad augu su šiuo bėgimu. Džiugu matyti, kad šis bėgimas kasmet tobulėja. Tikrai jaučiasi, kad tai yra rožinio kaspino paramos bėgimas“, – pridūrė olimpietis R. Kančys.

Tarp moterų greičiausia buvusi taip pat tituluota bėgikė L. Kančytė finišą pasiekė per 37 min. 19,3 sek. Antra liko Milda Eimontė (Kauno maratono klubas; 38.21,9), trečia – Monika Bytautienė (Kauno maratono klubas; 38.22,1).

5 km bėgime Kaune greičiausi buvo Paulius Bieliūnas (16.07,3) ir dar viena olimpietė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (18.01,1).

Iš viso renginyje dalyvavo beveik 1500 bėgikų. LBT dalyviai tradiciškai galėjo sudalyvauti šiame etape virtualiai.

Bendroje LBT įskaitoje pirmauja Paulius Kovarskas (6793 tšk.). Antrąją vietą užima Andrius Šipkinas (6568 tšk.), trečiąją – Simas Stasiukaitis (6568 tšk.)

Tarp moterų lyderės poziciją išsaugojo Gitana Akmanavičiūtė (5869 tšk.). Antroje pozicijoje yra Neringa Songailaitė-Kovarskienė (5281 tšk.), trečioje – Austė Janušauskaitė (4775 tšk.).

Atkakli kova vyksta klubų įskaitoje. Po etapo Kaune į pirmąją vietą pakilo „Origami runners“ (7756 tšk.), į antrąją smuktelėjo „Bėgimo klubas“ (7673 tšk.). Trečioje pozicijoje liko Kauno BMK (7011 tšk.).

Priešpaskutinis – XVI – LBT etapas – Rumšiškių bėgimas „Aplink Lietuvą“ – bus surengtas spalio 24 dieną.a

Į viršų