Paaiškėjo čempionų vardai moterų bei jaunųjų sportininkų, mėgėjų bei veteranų klasėse, o sekmadienį išsiaiškinsime čempionus ir prizininkus galingiausiųjų klasėse MX1, MX2 bei keturračių ir motociklų su priekabomis įskaitose. Iš viso startavo 86 sportininkai.

Surengto Lietuvos motociklų kroso čempionato paskutinio – penktojo – etapo varžybų dalyvių ir žiūrovų akys krypo į ignalinietės Adrijos Skudutytės bei kaunietės Austėjos Tamuliūnaitės dvikovą. Adrija Skudutytė siekė apginti 2020 čempionės karūną moterų klasėje. Bet po keturių etapų ji vis dar atsilikinėjo nuo varžybų lyderės Austėjos Tamuliūnaitės 20 taškų.

Po keturių etapų moterų klasės bendra įskaita:
1. #16 Austėja Tamuliūnaitė – 185 tšk.
2. #118 Adrija Skudutytė – 165 tšk.
3. #188 Agilija Skudutytė – 160 tšk.

Pagal čempionato nuostatus, skaičiuojant galutinius rezultatus, atmetamas vienas blogiausias ar nevažiuotas važiavimas. Čia prasideda matematika. Atmetus prasčiausią Adrijos rezultatą (pelnytus 0 taškų antrajame čempionato etape, kai Adrija krito ir nefinišavo) bei Austėjos prasčiausią rezultatą (22 taškus, pelnytus už vieną iš antrųjų vietų), Adrija yra priekyje Austėjos vos dviem taškais. Todėl šiandien viskas sprendėsi dviejų finalinių važiavimų metu. Austėjai, kad taptų čempione reikėjo laimėti abu važiavimus, Adrijai kiek lengviau – jai pakaktų vos vieno laimėto važiavimo ir finišuoti antrajame, ne žemiau trečios vietos.

Prie starto linijos  stojo aštuonios sportininkės. Pirmasis važiavimas Adrijai klostėsi, kaip iš natų. Nusileidus barjerui ji šovė į priekį. Austėjai teko besivejančios vaidmuo bei užduotis saugoti antrąją poziciją nuo trečioje vietoje važiuojančios Agilijos Skudutytės. Dvylika minučių ir du ratai įtampos. Pagaliau finišo vėliava ir pirma ją pravažiuoja Adrija.

„Trasa yra tobula, visa provėžuota, ko Lietuvoje retai pasitaiko. Nėra labai išsimušusi. Visą laiką galvojau, kad varžovė už manęs, todėl stengiausi neatsipalaiduoti ir spausti“, – įspūdžiais po pirmojo važiavimo dalinosi 2020 m. čempionė Adrija.

Antrasis važiavimas sudėliojo paskutinius taškus ant „i“. Adrija ir vėl nepaliko vilčių savo varžovėms. Austėjai Tamuliūnaitei teko vytis pajėgesnę varžovę. Bėgant ratams, Adrija vis labiau tolo nuo ją persekiojusios Austėjos ir finišavo su įtikinama devynių sekundžių persvara.

„Super. Dabar jau galiu džiaugtis puikia diena. Taškai suskaičiuoti ir esu čempionė bei apgyniau čempionės vardą“, – pergalės džiaugsmu tiesiog tryško Adrija Skudutytė Lietuvos motokroso čempionato penktojo etapo finiše.

Penktąjį, finalinį Lietuvos motokroso čempionato etapą laimėjo bei antrus metus iš eilės čempionės vardą iškovojo Adrija Skudutytė. Antroje vietoje finišavo Austėja Tamuliūnaitė. Trečią rezultatą fiksuoja Adrijos Skudutytės jaunesnė sesuo Agilija.

Į viršų