Tokijuje įžiebta paralimpinė ugnis antradienį paskelbė XVI vasaros žaidynių pradžią. Didžiausio ir svarbiausio žmonių su negalia sporto renginio atidaryme tarp 162 delegacijų žygiavo ir Lietuvos paralimpinė rinktinė, kuriai Japonijoje atstovauja vienuolika sportininkų. Iš viso Tokijo arenose artimiausias dvylika dienų varžysis apie 4400 paraatletų, dalyvausiančių 22 sporto šakose.  

Lietuvos delegacija Tokijo olimpiniame stadione pasirodė viena paskutinių – pagal japonų alfabetą. O mūsų šalies trispalvę nešė paralimpinių žaidynių debiutantai lengvaatlečiai: komandos kapitonas Andrius Skuja ir Oksana Dobrovolskaja. Mūsų vėliavos spalvų – geltonos, žalios ir raudonos – sportiniais kostiumais pasipuošę žygiavo ir kiti sportininkai, taip pat komandos gydytojai, personalas.

„Nerealus jausmas. Nešti savo šalies vėliavą... tai kažkas fantastiško. Esu labai dėkingas, kad man buvo patikėta ši pareiga. Nemanau, kad tokias akimirkas galima pamiršti, tai įstrigs visam gyvenimui.

Labai noriu, kad šią energiją jaustume ir per varžybas. Kiekvienas čia esantis atiduos visas jėgas, tikrai stengsimės Lietuvos žmones nudžiuginti gerais pasirodymais ir garbingais rezultatais“, – po atidarymo ceremonijos emocijomis dalijosi Lietuvos paralimpinės rinktinės kapitonas Andrius Skuja.

Atidarymo ceremonijoje nedalyvavo paralimpinė čempionė, mūsų šalies golbolo rinktinė, kurios jau trečiadienį 3 val. ryte laukia pirmos A grupės rungtynės su pasaulio čempione Brazilijos komanda.

Ceremoniją praleido plaukikas Edgaras Matakas, kuris penktadienį varžysis dėl medalio 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje. Dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis dalyvavo treniruotėje ir rengėsi startui.

Iškilmingame atidarymo renginyje delegacijos žygiavo esant beveik tuščioms Tokijo olimpinio stadiono tribūnoms, kurios dėl COVID-19 pandemijos grėsmės žiūrovams bus uždaros ir per varžybas. Pandemija lėmė, kad šios žaidynės vyksta metais vėliau, į sporto šventę negali atvykti sirgaliai iš užsienio.

Atidarymo ceremoniją stadione stebėjo tik būrys oficialių asmenų, tarp jų ir nacionalinių paralimpinių komitetų vadovai. Lietuvos delegacijai iš tribūnų plojo Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius ir generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

„Dar vakar aplankiau komandą paralimpiniame kaimelyje ir palinkėjau visiems pergalingų pasirodymų, įsimintinų ir saugių žaidynių. Žinome, kokiomis sąlygomis japonai organizavo žaidynes, matome, kad šeimininkai daro viską, kad užtikrintų sportininkų saugumą“, – sakė M. Bilius.

Tikimasi, kad Tokijuje bus pagerintas visų laikų paralimpinių žaidynių žiūrimumo per televiziją rekordas. Planuojama, jog renginys televizijos kanalais pasieks 4,25 milijardo žmonių 177 pasaulio šalyse. Rio de Žaneiro žaidynės prieš penkerius metus per televiziją stebėjo 150 milijonų mažiau žmonių.

Rekordinis ir delegacijų skaičius – jų Tokijo paralimpinėse žaidynėse net 162. Palyginimui, Rio de Žaneire startavo kiek mažiau – 159 delegacijų sportininkai.

Paralimpinių žaidynių kovos vyks 21 Tokijo arenoje. Čia 22 sporto šakose ir beveik 540 rungčių varžysis apie 4400 sportininkų iš visos planetos. Žaidynės Japonijoje vyks iki rugsėjo 5 d.

Į viršų