Sekmadienį Kėdainių senamiestyje surengtas Lietuvos dviračių plento žiedinių lenktynių (kriteriumo) čempionatas ir mėgėjų varžybos. Varžybose, kuriose dviratininkai įveikė nuo 5 iki 24 ratų po 1,7 km, dalyvavo 131 dviratininkas. Daugiausiai dalyvių startavo jaunučių vaikinų grupėje – 28.

Moterų elito grupėje (20 ratų; 10 TF) aukso medalį iškovojo Baltijos ir Lietuvos grupinių lenktynių čempionė Inga Češulienė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“, 55 tšk.). Sidabro medalį pelnė Viktorija Senkutė („Sietynas“, 28 tšk., o bronzos – Elvyra Bugajevaitė („Sietynas“, 21 tšk.).

Vyrų elito grupės Lietuvos čempiono titulą iškovojo šalies grupinių ir asmeninių lenktynių laikui vicečempionas Aivaras Mikutis („Ampler“/Šilalės SM/„Kvėdarna“, 61 tšk.). Sidabro medalį iškovojo Venantas Lašinis („Lviv“/Klaipėdos „Viesulo“ SC, 43 tšk.), o bronzos – Mantas Bitinas („Ampler“/Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija, 14 tšk.). Ketvirtas klasifikuotas Eimantas Gudiškis („Colibri“, 12 tšk.), penktas – Mantas Januškevičius („Lviv“/Kauno SM „Gaja“, 6 tšk.).

Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje pirmas buvo M. Bitinas, antras – M. Januškevičius, o trečias – Aristidas Kelmelis (Kauno SM „Gaja“). Elito ir jaunimo grupių atstovai lenktyniavo kartu (24 ratai, 12 TF). Jiems teko važiuoti per smarkų lietų.

Elito grupių nugalėtojams buvo įteiktos ir Kėdainių rajono mero taurės, o vyrų elito grupės prizininkai buvo apdovanoti išskirtiniais LDSF simbolika dekoruotais laikrodžiais „Vostok-Europe“.

Kitų grupių Lietuvos čempionai:
Jaunės (17-18 metų; 16 ratų, 8 TF) – Auksė Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“);
Jauniai (17-18 metų; 20 ratų, 10 TF) – Justinas Venckus (Šilalės SM/„Kvėdarna“);
Jaunutės (15-16 metų; 12 ratų, 6 TF) – Austėja Žekaitė (Šilalės SM/„Kvėdarna“);
Jaunučiai (15-16 metų; 16 ratų, 8 TF) – Kristupas Mikutis (Šilalės SM/„Kvėdarna“);
Mergaitės (13-14 metų; 5 ratai, 4 TF) – Vigailė Budreckytė (Panevėžio SC/„Greitis“);
Berniukai (13-14 metų; 8 ratai, 5 TF) – Justinas Pavlovas („Minu“).

Mėgėjų varžybose savo grupėse pirmi buvo Tatjana Petrauskienė (moterys), Martynas Stankevičius („Chain Gang“, 24-35 m.), Egidijus Matuliauskas („Impuls“, 36-40 m.) ir Paulius Lelekauskas („Dviratai-Daistatus“, 41-57 m.).

3-6 metų vaikų lenktynės „Dadu iššūkis“ Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje neįvyko dėl lietaus. Visi atvykę į varžybas buvo apdovanoti šokoladiniais medaliais ir ledais.

Lietuvos dviračių kriteriumo čempionato programoje buvo ne tik lenktynės. Renginio dalyviams ir svečiams muzikologas Vidas Sabulis pristatė vokiečių grupės „Kraftwerk“ muzikos albumą „Tour de France“, vyko jo perklausa. Albumo pristatyme dalyvavo ir vienas geriausių Lietuvos dviratininkų Ramunas Navardauskas, kurio pasiekimų sąraše yra ir pergalė „Tour de France“ etape. Renginio dalyviai, klausydamiesi plokštelės, turėjo unikalią galimybę vizualiai pasinerti į dviračių varžybų veiksmą.

Rugpjūčio 15 d. Ignalinoje kartu su „Jeep“ MTB dviračių maratonų taurės antruoju etapu rengiamas Lietuvos kalnų dviračių kroso maratono čempionatas.

2021 08 12 7

Viktorija Senkutė, Inga Češulienė, Elvyra Bugajevaitė.
Autoriaus nuotr.

Į viršų