facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Gilė Bitė Starkutė, papildomoje duobutėje pralaimėjusi ketvirtfinalio kovą praėjusių metų varžybų nugalėtojai Emily Price, baigė pasirodymą Jungtinės Karalystės atvirajame moterų mėgėjų golfo čempionate „The Women’s Amateur Championship“. Per dvi dienas trijuose atrankos turuose sėkmingai nugalėjusi varžoves ir užėmusi 5-ąją vietą, Lietuvos sportininkė pasiekė geriausią savo karjeros rezultatą.

Atrankiniame ture 74 smūgiais sužaidusi lauką Lietuvos golfininkė pateko tarp 64 žaidėjų, kurios tris dienas tęsė kovą atkrintamosiose varžybose. Pirmasis G. B. Starkutės pasirodymas atkrintamosiose varžybose prieš Florą Keites iš Anglijos sekėsi neblogai. Mūsų sportininkė po 12 duobučių pirmavo trimis taškais. Tačiau ties 18 duobute turėjo jau tik vieno taško persvarą. Smūgis į ridenimo aikštelę baigėsi kažkur šone lauko, žolėse. Tačiau puikus trumpas smūgis ir vienas ridenimo smūgis „išgelbėjo“ par‘ą (par – standartinis smūgių skaičius) ir pelnė pergalę. Šešioliktfinalyje – vėl priešininkė iš Anglijos, Meno salos, Ana Dawson. Prieš ją Lietuvos golfininkė iš karto įgijo trijų taškų persvarą, ją išlaikė ir nugalėjo 15 duobutėje jau pirmaudama keturiais taškais. Gilė Bitė po varžybų pasakojo, kad žaidimas sekėsi puikiai – tiksliais smūgiais pasiekdavo ridenimo aikštelę, beveik visada rideno dėl geresnio rezultato nei standartinis smūgių skaičius. Sužaidė geriau nei aikštyno standartas.

Aštuntfinalio susitikimas – su  Emily Price, kuri prieš dvi savaites laimėjo „English  Womens Amateur Match Play Championship“ ir pirmavo kvalifikacinėse varžybose (G. B. buvo tik 20-a). Lietuvė vėl iš karto 1 – po trijų duobučių jau pirmavo dviem taškais. Tai išmušė iš vėžių tituluotą priešininkę, kuri gerai žaidžia, kai pirmauja pati. Gilė Bitė, vėl žaisdama geriau nei aikštyno standartas, 16 duobutėje iškovojo pergalę trimis taškais.

Į ketvirtfinalį pateko aštuonios merginos, kurios pasaulio mėgėjų golfo reitinge (WAGR) užima tokias vietas:
5 Allesia Nobilo (Italija)
17 Paula Schulz-Hanssen (Vokietija)
27 Emilie Alba Paltrinieri (Italija) – žais pusfinalyje
41 Fuller Anabel (Anglija) – žais pusfinalyje
71 Aline Krauter (Vokietija) – žais pusfinalyje
175 Emily Toy (Anglija) – žais pusfinalyje
296 Gilė Bitė Starkutė (Lietuva)
653 Caitlin Whitehead (Anglija)

G. B. Starkutei teko tik 20 duobutėje į tolesnį etapą prasimušusi Emily Toy – praėjusių metų „The Women‘s Amateur Championship“ laimėtoja. Pradžioje čempionė jautėsi kiek pavargusi, todėl darė klaidų, o mūsiškė vėl žaidė tiksliai ir energingai. Po šešių duobučių pirmauta net keturiais taškais. Tačiau antroje pusėje persvara ėmė tirpti. 13 duobutėje teisėjas apmaudžiai neleido išsimesti prarasto kamuoliuko iš vandens. Su baudos smūgiu teko grįžti kartoti smūgio iš išmušimo aikštelės. Po kelių klaidų 16 duobutėje rezultatas, deja, jau buvo lygus. Ir nors lietuvei 17 duobutei sužaisti užteko 2 smūgių r ji vėl išsiveržė į priekį, 18-oje priešininkė išlygino rezultatą, o papildomoje 19 duobutėje laimėjo mačą.

Geriausiu pasirodymu karjeroje 19-metė Lietuvos sportininkė baigė sėkmingą varžybų sezoną Europoje: laimėjo atviruosius Estijos, Lenkijos, Lietuvos jaunimo čempionatus, tapo Slovakijos  vicečempione. Rugsėjo mėnesį  G. B. Starkutė grįžta studijų į JAV Arizonos universitetą, kurio komandoje ji žaidžia studentų pirmojo diviziono NCAA lygoje.

Lietuvos golfo federacijos informacija

Į viršų