Intriguojanti kova, gausios triatlono bendruomenės gretos ir netikėti rezultatai – Varėnoje startavusio Lietuvos triatlono taurės sezono pirmosios varžybos tapo tikra švente atletams ir visam miesteliui.

Net 9 mėnesiai – tiek prabėgo laiko nuo paskutinių triatlono varžybų Lietuvoje,  o paskutinis šeštadienis tapo išskirtiniu šalies triatlono mėgėjams: pagaliau atletai turėjo progą stoti prie realių varžybų starto linijos.

Ilgiausioje, olimpinėje triatlono distancijoje, kurioje dalyviai Varėnos miesto tvenkinyje turėjo nuplaukti 1500 m, dviračiu įveikti 40 km ir nubėgti 10 km, nugalėjo Igor Kozlovskij („Tritonas“), nuotolį įveikęs per 1 val. 57:38 min.

Buvęs Lietuvos plaukimo rinktinės narys po plaukimo rungties įgijo daugiau nei 2 minučių pranašumą nuo artimiausių konkurentų, dviračių rungtyje išsaugojo lyderio poziciją, o bėgime neleido varžovams jo pavyti ir visą distanciją įveikęs per 1.57:38 val. iškovojo pirmą pergalę savo debiutinėse olimpinio nuotolio varžybose.

Antrą vietą užėmė Marijus Butrimavičius – 1.59:59 min. („Velonova-Bioracer team“). Jis po plaukimo rungties buvo penktas, dviračių trasoje pademonstravo geriausią rezultatą bei priartėjo prie lyderio, tačiau paskutinėje bėgimo rungtyje nepavyko pavyti pirmavusio I. Kozlovskio.

Trečiąją vietą iškovojo Gediminas Pajėda – 2.01:25 val. („BTT Cloud“).

Moterų įskaitoje pergalę iškovojo praėjusio sezono taurės nugalėtoja Inga Aukselytė („Tritonas“), nuotolį įveikusi per 2 val. 14:36 min. Jei ankstesniais metais jos pranašumas abejonių nekeldavo, šiame etape jai reikėjo kaip reikiant pasistengti dėl pirmosios pergalės.

Po plaukimo rungties I. Aukselytė minute atsiliko nuo Ingos Paplauskės, deficitą panaikino dviračių trasoje. Intriga išliko iki pat paskutinių kilometrų, o po trijų bėgimo ratų, tai yra įveikus 7,5 km, abi Ingos bėgo greta. Visgi, paskutiniuose kilometruose daugiau jėgų išsaugojusi I. Aukselytė finišo liniją kirto pirma.

Antrąją vietą užėmusi Inga Paplauskė nuotolį įveikė per 2.15:04 val. („Tritonas“), trečia – Kauno triatlono klubo narė Viktorija Kalvelytė (2.21:55 val.). Beje, olimpinę distanciją išbandė ir žinoma šalies dviratininkė Olivija Baleišytė, kuri užėmė 7-ąją vietą (2.39:51 val.).

Perpus trumpesnėje distancijoje, kurioje atletai plaukė 750 m, dviračiu važiavo 20 km ir bėgo 5 km, pergalę šventė praėjusio sezono sprinto rungties taurės laimėtojas, panevėžietis Lukas Prokopavičius (R. Sargūno sporto gimnazija) – 1.01:16 val., moterų įskaitoje nugalėjo Ugnė Paurytė (Panevėžys, R. Sargūno spotro gimnazija) – 1.11:32 val.

Antrą vietąją vyrų įskaitoje užėmė Povilas Strazdas („BTT Cloud“, 1.03:50 val.), trečias – Eugenijus Rakitinas (Ignalinos plaukimo klubas, 1.04:14 val.).

Moterų įskaitoje ant prizininkų pakylos lipo Beatričė Vinciūnaitė (Panevėžio triatlono klubas, 1.14:36 val.) ir Rūta Juškevičiūtė („Tritonas“, 1.15:34 val.).

Triatlono šventė finišavo mėgėjams ir pradedantiesiems skirta TRI-FUN rungtimi, kurioje dalyviai turėjo nuplaukti 200 m, dviračiu numinti 10 km ir bėgti 2,5 km. Pergalėmis džiaugėsi Zigmas Reisas (31:17 min., VMSC „Ruoniai“) ir Gabrielė Grabauskaitė (33:08 min., Panevėžio triatlono klubas).

Pirmajame Lietuvos triatlono taurės etape trijose skirtingose distancijose varžėsi beveik 400 triatlono mėgėjų.

Lietuvos triatlono taurės antrasis etapas vyks liepos 18 dieną Jonavoje. Šiemet visą sezoną sudarys penki įskaitiniai etapai.