facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Tris dienas Šiaulių sporto gimnazijos salėje vyko Europos uždarų patalpų riedulio čempionato Trophy diviziono kovos – nuo ryto iki vakaro kaukšėjo lazdomis mušinėjamas kamuoliukas, skambėjo sirgalių palaikymo šūksniai, aidėjo sirena paskelbdama pergalę tai vienai, tai kitai komandai. Čempionatas baigėsi, tačiau dar ilgam išliks teigiamos emocijos, džiaugsmas, kad viskas buvo suorganizuota aukščiausiu lygiu ir kad svečių šalių komandos Šiaulius prisimins kaip miestą, kuriame žolės riedulys mylimas ir gerbiamas.

 Universalioje Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje dėl patekimo į Elitinį divizioną kovojo klubai iš Prancūzijos, Turkijos, Šveicarijos, Italijos, Kroatijos, Čekijos, Belgijos ir turnyro šeimininkės lietuvaitės.

Burtų keliu komandos buvo suskirstytos į dvi grupes po keturias. „Šiaulių Ginstrektė-ŠSG“ ekipa pateko į B grupę. Pirmame mače apmaudžiai pralaimėjusios belgėms 2:4, antrose rungtynėse šiaulietės šventė pergalę prieš prancūzes 6:1. Dėl patekimo į lyderių ketvertuką „Ginstrektės-ŠSG“ komandai reikėjo bent lygiųjų su itin pajėgia Čekijos komanda. Deja, atkaklus mačas baigėsi čekių pergale 6:4.

Grupėje užėmusios trečią vietą šiaulietės turėjo kautis dėl išlikimo antrajame pagal pajėgumą Europoje Trophy divizione. Pirmąjį mačą prieš itales laimėjusios 3:1, paskutinėse rungtynėse šiaulietės tiesiog triuškino varžoves. Viešnios iš Kroatijos įveiktos 10:1. Bendroje įskaitoje šiaulietės užėmė penktąją vietą.

„Čempionato tikslas buvo patekti į stipriausiųjų ketvirtuką ir kovoti dėl medalių. Deja, į vieną pogrupį sukrito trys itin pajėgios komandos, tai mūsų, Čekijos ir Belgijos čempionės. Buvome gerai pasiruošę čempionatui, demonstravome aukšto lygio žaidimą, tiesiog kažkuriai komandai turėjo nepasisekti. Tačiau nesėkmės nesėkmėm, o iš čempionato reikia tik teigiamų dalykų pasiimti ir tik gerai vertinti. Visai Šiaulių žolės riedulio bendruomenei tai buvo žingsnis į priekį. Svarbiausia, kad jaunosios Šiaulių Akademijos žaidėjos stebėjo šias kovas ir jau dabar svajoja, kaip ateityje pačios atstovaus miestą ir šalį tokio lygio varžybose“, – pasakojo Šiaulių komandos treneris Vaidotas Vaičeliūnas.

Į lyderių ketvertuką pateko Belgijos, Čekijos, Šveicarijos ir Turkijos komandos. Sužaidus po dvejas rungtynes paaiškėjo, kad nugalėtojomis tapo Belgijos komandos riedulininkės. Antrąją vietą užėmė Šveicarijos riedulininkės. Šios komandos iškovojo kelialapius į elitinį riedulio divizioną. Trečioje vietoje liko Čekijos, ketvirtoje – Turkijos riedulininkės.

Čempionato organizatoriai sako, kad vos pasibaigus renginiui jau pradėta galvoti apie kitus metus ir ką galima būtų padaryti dar geriau.

„Smagiausia tai, kad pasibaigus čempionatui, visi organizatoriai susėdome ir nei vienas nepasakė, kad pavargo, buvo sunku ar panašiai. Visi vienbalsiai teigėme, kad kitais metais mes vėl norime tokią riedulio šventę atvežti į Šiaulius ir padaryti ją dar geresnę nei šiemet. Iš Europos federacijos atstovų pusės sulaukėme vien teigiamų atsiliepimų, visos komandos buvo patenkintos maitinimu, transportu ir apgyvendinimu.  Taip, kad nors ir jaučiamas nuovargis, tačiau į priekį veda vien tik teigiamos emocijos“, – pasakojo klubo „Ginstrektė“ direktorė Joana Gaidamavičienė.

Šiaulių klubo lyderė Samanta Jakovleva pripažinta geriausia čempionato žaidėja. Pasiteiravus Šiaulių ekipos žaidėjų kokios emocijos užvaldė pasibaigus čempionatui – sportininkė vienbalsiai sakė, kad tai vienas geriausių turnyrų, kiek per daugelį metų yra tekę dalyvauti.

„Turėjome užsibrėžusios tikslą kovoti dėl medalių, deja, vienos nesėkmingos rungtynės ir teisėjų klaida lėmė kitaip. Tačiau kartu su nerealiais sirgaliais šį savaitgalį sukūrėme tikrą žolės riedulio šventę Šiauliuose. Tai geriausias Europos čempionatas, kuriame man yra tekę dalyvauti. Šis savaitgalis tik įrodė, kodėl būtent Šiauliai yra laikomi žolės riedulio sostine“, – pasibaigus čempionatui mintimis dalinosi komandos viena iš lyderių Donata Grigienė.

Puikiu čempionato akcentu ir himnu tapo publiką pagal Lietuvą Eurovizijoje atstovausiančios grupės „The Roop” dainą linksminę simboliai tigriukas ir laputaitė. Atėjus apdovanojimų ceremonijai šokį su tigriuku šoko visos komandos nugalėtojos.

Organizatorių informacija

Į viršų